Začíná doba All-Flashových úložišť

Na nedávno proběhlém veletrhu MWC19 společnost Huawei představila nižší třídu All-Flash systému OceanStor Dorado3000 V3 a All-Flash úložiště střední a vyšší třídy OceanStor Dorado Non-Volatile Memory Express (NVMe), která nabízejí špičkový výkon, funkce vhodné pro průmyslové nasazení a vysokou efektivitu. Úložné systémy splňují požadavky na použití v databázích, virtuálních desktopových architekturách (VDI), virtuálních serverových infrastrukturách (VSI) a dalších aplikacích a umožní datovým centrům ve finančním, výrobním a telekomunikačním průmyslu vstoupit do All-Flashové éry.

Pro podniky je klíčové, aby jejich infrastruktura byla připravena na budoucí rozvoj, a právě tomu slouží All-Flash úložiště, která odpovídají rychle se měnícím obchodním potřebám. Od spuštění řady All-Flash OceanStor Dorado V3 v roce 2016 se tyto produkty firmy Huawei na trhu značně rozšířily. Architektura NVMe umožňuje rychlejší komunikaci mezi SSD a hostitelským systémem a nabízí výrazný pokles latence, který zlepšuje kvalitu datových služeb pro zákazníky. Nejrychlejší All-Flash úložiště střední a vyšší třídy OceanStor Dorado dosahuje latence pouhých 0,3 milisekund, což z něj činí jedničku ve svém oboru.

Představené OceanStor Dorado3000 V3 využívá technologii FlashLink k zajištění stabilního výkonu i během období špičky. Inteligentní chip podporuje různé protokoly včetně nejvýkonnějších 32 Gbit/s FC a 100GE a inteligentní ovladač Baseboard Management Controller (BMC) od Huawei jednotným způsobem spravuje procesory, paměti a další komponenty, aby zkrátil dobu obnovy po závadách ze dvou hodin na deset minut.

OceanStor Dorado3000 V3 s komplexními funkcemi vhodnými pro průmyslové nasazení obsahuje technologie pro rovnoměrné opotřebení i patentovaný systém Huawei pro omezení vzniku opotřebení, aby zajistil robustnost a spolehlivost disků SSD. Inovativní technologie RAID-TP se dokáže vyrovnat se současným selháním tří různých disků SSD. Řešení v režimu aktivní-aktivní bez použití brány zaručuje dostupnost 99,9999 procent. Řešení Converged Data Management (CDM) umožňuje zotavení po selhání (DR), zálohování s možností použít cloud stejně jako obnovu služeb na cloudu v řádu minut. Vysokou dostupnost služeb zajišťuje několik technologií na ochranu spolehlivosti.

OceanStor Dorado3000 V3 také využívá technologie pro inline deduplikaci a kompresi, aby snížilo náklady na spotřebu energie, chlazení, správu a údržbu, čímž dokáže snížit celkové provozní náklady (OPEX) o 65 %. OceanStor Dorado3000 V3 je kompatibilní s více než 300 nejběžnějšími úložnými zařízeními a s 98 % IT infrastruktury používané v oboru, aniž by bylo nutné měnit stávající služby. Díky tomu je možné zajistit bezproblémovou modernizaci, jednodušší provoz a údržbu i rychlejší transformaci datových center.

William Dong, ředitel oddělení Enterprise Data Center Marketing & Solution Sales skupiny Huawei Enterprise Business Group, uvedl: „Společnost Huawei má 17 let zkušeností s výzkumem a vývojem úložných technologií. Tyto rozsáhlé zkušenosti jsme využili k tomu, abychom vyvinuli OceanStor Dorado3000 V3, díky kterému mohou společnosti přejít na All-Flash platformu za dostupnou cenu, aniž by tomu musely obětovat výkonnost či možnost škálování. V mnoha průmyslových odvětvích jsme již využili All-Flash úložiště k tomu, abychom pomohli zákazníkům vybudovat efektivní kapacity pro ukládání dat. Ani v budoucnu nebudeme polevovat v inovacích, abychom naplnili jejich stále rostoucí požadavky na úložiště.“

„Enterpise produkty Huawei patří ke špičkovým technologiím a i přes nepříznivou situaci, která v současné době kolem Huawei panuje, je po těchto řešeních opravdu velká poptávka. A v Entecu opravdu máme co nabídnout – od kvalifikovaných služeb našich konzultantů až po možnost testování a zápůjček vybraných úložišť a síťových produktů,” řekl Jiří Falta key account manager Entec Solutions.

Související články

Leave a Comment