Wi-Fi signál všude s využitím PoE a autentizací uživatelů přes Facebook

RESELLER CHANNEL NETWORK NEWS

Jednoduchý kompaktní vzhled, možnost dobře šířit bezdrátový signál a obstarat internetové připojení uživatelům v komerčních prostorech jako je hotel, penzion, v restauracích a studentských ubytovnách či v členitých kancelářských budovách. To jsou hlavní benefity bezdrátového přístupového bodu, jež účelově využívá schopnosti Wi-Fi standardu 11 AC v prostřední s mnoha místnostmi.

Společnost TP-Link v loňském roce uvedla na trh přístupový bod EAP225-Wall s MU-MIMO, který vyniká jednoduchým kompaktním designem a je schopen plně rozšířit signál jak v komerčních objektech, tak v domovech. Pokud se použije v každé místnosti, bude jistota, že bezdrátový signál (standardu IEEE 802.11n/g/b/ac) bude vždy silný, a že hosté i zaměstnanci budou moci využívat Wi-Fi sítě a stabilní připojení k internetu.

Snadná instalace
TP-Link EAP225-Wall je plastového provedení bílé barvy. Jeho rozměry jsou 143 × 86 × 20 mm. Jde tak o kompaktní zařízení – krabičku. Minimalistický vzhled dokonale splyne s jakýmkoli stylem interiéru, a tak se vlastně dobře hodí kamkoliv. Na přední straně najdeme logo výrobce a také diodu signalizující stav. Z druhé strany je to již zajímavější. Access point EAP je možné osadit do stávajících propojovacích krabic standardizovaných pro EU nebo US, takže instalace je rychlá a nijak neruší. Díky připraveným otvorům v instalačním rámečku tak lze rovnou přišroubovat a nacvaknout. Tento mechanismus zaručuje, že „krabičku“ půjde kdykoliv později ze stěny sundat – lze přišroubovat i na strop.

Na spodní straně se nachází tři porty pro ethernetové připojení, z nichž je jeden vybaven možností napájení Power over Ethernet (PoE), a může napájet zařízení připojovaná pomocí kabelu, jako jsou IP telefony, IP kamery, interkomy a další. Jeho prostřednictvím tak lze v jednom kroku vyřešit jak komunikaci, tak i napájení dalších moderních přístrojů a vybavení pokojů. I díky tomu EAP225-Wall není pouhým přístupovým bodem, ale také může sloužit jako switch, a tak je možné běžnou přípojku na stěnu přeměnit na vysoce výkonné přístupové body sítě Wi-Fi.

Nasazení a škálovatelnost
Díky podpoře napájení přes datové rozvody PoE na základě standardů 802.3af/802.3at odpadá nutnost instalovat další kabely. Stačí jednoduše využít již instalované ethernetové kabely a začít připojovat přístupové body. Na páteřní připojení se pak umístí PoE Switch, který se postará jak o vzájemnou datovou komunikaci, tak i o napájení. Přístupový bod EAP225-Wall podporuje souběžnou rychlost přenosu v obou pásmech až 1 200 Mb/s. A protože je vybaven technologií 802.11ac Wave 2 MU-MIMO, dokáže komunikovat s více klienty současně a je tak ideálně vhodný pro prostředí s velmi hustým provozem bez zpomalování.

Softwarový kontrolér Omada, který je součástí produktu, nabízí bezplatný cloudový přístup do centralizované administrátorské platformy. Informace o všech zařízeních tak lze kdykoliv a kdekoliv mít pod kontrolou prostřednictvím webového rozhraní či aplikace. Navíc nabízí zabezpečení bezdrátové sítě na podnikové úrovni a pomáhá snižovat riziko kybernetických hrozeb. V případě nasazení do míst, kde se budou připojovat kolemjdoucí či hosté (například veřejná místa či hotely apod.) se nabízí možnost vytvořit bezpečnou síť pro hosty s možností autentizace přes Facebook nebo SMS a oddělením bezdrátového provozu. Nechybí podpora správy VLAN pro rozšířené možnosti správy sítě.

TP-Link EAP225-Wall po zapnutí odebírá přibližně 9 wattů, a pokud je do něj připojeno nějaké zařízení využívající PoE, může se zvednou jeho spotřeba na 26 wattů. Vybaven je duální anténou obstarávající frekvenční pásmo 2,4 a 5 GHz. K dispozici je až 16 SSID (8 v každém pásmu), možnost zapnout či vypnout bezdrátový rádiový přenos, automatické přiřazení kanálů, řízení přenosu výkonu (s možností upravit výkon dBm) a nechybí ani další běžně používané funkce.

Závěrem, anebo zhodnocení TP-Link EAP225-Wall
Přístupový bod TP-Link EAP225-Wall přináší dobré vlastnosti, výkon i vybavení. Bez problému nabídne, co slibuje a v kombinaci s kontrolorem Omada ho je možné perfektně konfigurovat i ze vzdáleného místa. To tak umožňuje v SMB prostředí přejít na centrální správu bez obav o další náklady. Koncová cena tohoto zařízení činí 1 600 Kč.

Související články

Leave a Comment