Výrobce paměťových zařízení slaví 30 let

flash memory

Kingston Technology Company slaví 30 let existence na trhu jako výrobce inovativního technologického hardwaru pro počítače a další zařízení. Společnost Kingston vznikla 17. října 1987, kdy ji společně založili John Tu, současný CEO, a David Sun, dnes ve funkci COO. Oba spoluzakladatelé firmu vedou dosud a jsou stále aktivní v řízení každodenního provozu.

Podnikatelský duch obou majitelů a úspěch společnosti oceňuje svět už mnoho let. Díky důslednému uplatňování vůdčího principu Kingstonu, jenž prosazuje hodnoty, jako jsou úcta, loajalita, flexibilita a soudržnost, vznikla příkladná korporátní kultura – ta je stále vodítkem pro vztahy se zákazníky, partnery a prodejci. Právě jí vděčí společnost Kingston za svůj úspěch. Společnost i nadále zůstává největším dodavatelem paměťových modulů DRAM mezi výrobci nepolovodičových produktů a je předním výrobcem paměťových produktů typu flash – zejména SSD disků – kde se stala dominantní jak mezi spotřebiteli, tak organizacemi, jež hledají způsoby, jak vylepšovat své stávající počítače a datová centra.

Když v roce 1987 společnost Kingston svou činnost začala, vyráběla pouze jediný produkt. Jelikož společnost považovala SSD disky za budoucnost pevných úložišť jak v klientských počítačích, tak v datových centrech, začala již v roce 2009 SSD produkty nabízet. Současně společnost Kingston zaznamenala rostoucí poptávku po chytrých telefonech, tabletech, zařízeních IoT a nositelné elektronice. V roce 2010 vytvořila dceřinou společnost Kingston Solutions, Inc. (KSI), která vyrábí produkty s vestavěnou pamětí.

Během nedávna se portfolio produktů prostřednictvím herní značky HyperX rozšířilo ještě o náhlavní sady, klávesnice, myši a podložky pro myši. Tyto inovativní produkty rychle získaly uznání a komunita hráčů i profesionálů v oblasti eSports je přijala za své. Během pouhých dvou let dodala HyperX první milión náhlavních sad. Dnes Kingston prostřednictvím všech svých značek a kategorií produktů nabízí více než 2000 kvalitních technologických řešení a dodává více než do 120 zemí. Je to široce uznávaná a po celém světě oceňovaná značka.

„David (Sun) a já jsme byli prakticky na dně, když jsme před 30 lety tuto firmičku založili, a tehdy nebylo moc lidí, kteří by dělali to, co my – kromě velkých výrobců PC,“ řekl John Tu, CEO a spoluzakladatel společnosti Kingston. „Neměli jsme nejmenší představu, jak to celé dopadne, ale díky spoustě štěstí a lidem, s nimiž jsme již dříve spolupracovali a kteří nás měli rádi a pomohli nám, jsme byli schopni pomalu začít růst a vybudovat úspěšnou organizaci. Každý den, když přijdu do kanceláře, cítím se velmi šťastný a vnímám to jako požehnání.“

„Skutečnost, že jako firma máme štěstí, je výsledkem tvrdé práce našich zaměstnanců a respektu, který k sobě navzájem máme. Když jsme s Johnem (Tu) tuto společnost založili, chtěli jsme, aby se každý, kdo zde pracoval, cítil být součástí rodiny,“ řekl David Sun, COO a spoluzakladatel společnosti Kingston. „Naše filozofie během celých uplynulých 30 let byla: ‚Pokud se postaráme o naše zaměstnance a prodejce, oni se postarají o naše zákazníky.‘ To se nezměnilo a žádný z úspěchů společnosti Kingston by bez rodinného přístupu nebyl možný.“

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment