Vy ještě nemáte e-shop? Potom přicházíte o výdělky!

christmas-tree-presents

Letošní Vánoce byly z pohledu e-commerce rekordní. Pokud prodáváte své zboží na internetu jistě jste to pocítili na obratech sami. Celkové obraty za prodej zboží přesáhly 115 miliard Kč, což znamená růst 18 % oproti předchozímu roku. On-line prodej tak dosáhl podílu 10,5 % na celém českém maloobchodě.

Nakupování přes e-shopy je rok od roku populárnější, a nemusí se to týkat pouze dárků. Přesto se den, kdy internetové obchody zaznamenaly nejvíce objednávek z celého roku, váže k vánočnímu období.

Čeští zákazníci si v roce 2017 z e-shopů dopřáli hodnotnější zboží než v předešlém roce. Průměrná hodnota objednávky se tentokrát vyšplhala na 1 677 Kč, zatímco o rok dříve se jednalo o 1 543 Kč.

A co dále čekat v oblasti internetového prodeje v roce 2018? „Pro rok 2018 očekávám, že velkým tématem pro e-shopy bude logistika a to především tzv. poslední míle. Objem prodaného zboží na internetu neustále stoupá a na trhu je jistě prostor pro zlepšení právě v této oblasti a to především v exponovaných obdobích, jako je to předvánoční. Z hlediska obratu očekáváme opět růst mezi 15 a 20 % oproti roku 2017,“ řekl Jan Vetyška výkonný ředitel APEKu.

Související články

Leave a Comment