Vladimír Tichý generálním ředitelem Schneider Electric

Vladimír Tichý - Schneider Electric, Praha 10. dubna 2019

Schneider Electric má nového generálního ředitele pro Českou republiku. V dubnu do funkce nastoupil Vladimír Tichý, který předtím pracoval na manažerských pozicích u stejné společnosti v Irsku a Velké Británii.

„Hlavní mise Schneider Electric mně osobně dává velký smysl: nutnost udělat něco s životním prostředím, snižovat emise CO2 a minimalizovat negativní dopady na životní prostředí. Mým úkolem v České republice je tuto důležitou misi naplnit – rozvíjet produkty, služby i software s širokou mírou uplatnění – od automatizace průmyslu, přes energetiku a infrastrukturu, datová centra, až po řízení komerčních a residenčních budov. Jádro našeho byznysu spočívá v účinném energetickém managementu. Disponujeme nástroji a technologiemi pod jednotnou otevřenou architekturou EcoStruxure, které pomáhají firmám a našim zákazníkům snižovat energetickou náročnost, optimalizovat výkon a redukovat dopady činnosti na životní prostředí,“ přiblížil nový generální ředitel Schneider Electric Vladimír Tichý.

Vladimír Tichý pracoval posledních sedm let pro Schneider Electric v zahraničí, naposledy tři roky jako generální ředitel v Irsku a také jako obchodní ředitel pro divizi Retail ve Velké Británii. Předtím 12 let působil ve Schneider Electric Česká republika, kde zastával různé pozice v obchodě a managementu. První zkušenosti před nástupem do Schneider Electric získával také několik let v oblasti automatizace a řízení v energetice.

Vladimír Tichý vystudoval Vysoké učení technické v Brně, má 44 let a tři děti.

Související články

Leave a Comment