Úspěšný první rok po fúzi Dell Technologies

dell technologies web

Dell TechnologiesDell Technologies oslavuje první výročí svého vzniku po zásadní fúzi společností Dell a EMC. V tomto prvním roce společnost sjednotila prodejní týmy Dell a Dell EMC a vytvořila distribuční kanál Dell Technologies o objemu 35 miliard dolarů a globální distributorský program, s nímž do portfolia Dell EMC přibylo 10 000 nových firemních zákazníků. Navíc společnosti Dell EMC výrazně v první polovině roku 2017 rostly tržby a to i díky křížovému prodeji řešení pro servery, úložiště, klientské počítače a konvergovanou infrastrukturu.

Dell Technologies se také podařilo rychle splatit dluhy ve výši přibližně 9,5 miliardy dolarů a dokončit tři důležité odprodeje částí aktivit. Společnost pokračovala v ročních investicích do výzkumu a vývoje ve výši 4,5 miliardy dolarů. Úspěchy Dell Technologies také zaznamenalo na obchodním poli: Například servery Dell EMC PowerEdge předstihly svého nejbližšího konkurenta a staly se světově nejprodávanějšími servery s procesory Intel x86 podle počtu dodaných jednotek. Dell Technologies dále oznámilo podepsání smlouvy s největší světovou společností z digitálního průmyslu General Electric. Ta se zavázala po několik let odebírat od společnosti Dell Inc. infrastrukturu a výpočetní řešení pro koncové uživatele. V prvním roce po fúzi též Dell Technologies získalo řadu ocenění a ještě aktivněji působilo v oblasti společenské odpovědnosti.

Do rodiny podniků Dell Technologies patří Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, SecureWorks, Virtustream a VMware. Skupina tak má postavení tržního lídra s tržbami 74 miliard dolarů a nejrozsáhlejším portfoliem v oboru – od klientských počítačů přes datová centra až po cloud.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment