Tech Days s Fortinetem a Veracompem ve Velichovkách

Tech Days 2019

Východočeské Velichovky hostily letošní tradiční Tech Days s Fortinetem a Veracompem. Na více než 45 účastníků čekaly zajímavé přednášky technického ražení, bojová hra, přednáška o Rallye Dakar a jeden vskutku vskutku unikátní workshop.

Lázeňská obec přivítala další ročník oblíbené technické konference Fortinetu a VAD distributora Veracomp. Setkání zahájil a účastníky přivítal Ondřej Večl, System engineer Veracompu a následně předal slovo prvnímu přednášejícímu: Tím byl Zbyněk Lebduška z Fortinetu, který publiku představil výkonnostní rozdíly mezi firewally Fortigate, včetně doporučení, pro které situace se který jeden hodí.

Příchod FortiClientu 6.2 zvěstoval Alois Andrýsek z Veracompu a zároveň poskytl náhled na to, co nová verze přinese. Jak vypadá nasazení technologií Fortinetu v praxi popsal na PoC případech Jan Václavík z Fortinetu. Dopolední blok přednášek pak symbolicky uzavřel Ondřej Večl ukázkou zajištění dostupnosti a zabezpečení pomocí SD-WAN.

Po obědě následoval velmi hravý workshop – účastníci se rozdělili na týmy po dvou a měli za úkol ve vymezeném čase v simulovaném prostředí nastavit u fiktivního zákazníka Fortinet Security Fabric. Samozřejmě se všemi potřebnými náležitostmi. A aby to nebylo tak jednoduché, tak se týmy musely vypořádat ještě s přicházejícími bezpečnostními incidenty. V doslova epické bitvě technických odborníků nakonec na body zvítězili Ondřej Hornig a Daniel Horníček z IT PRO, respektive z ITAZ .

Náročnou konfigurací to však nekončilo – na pozdní odpoledne si organizátoři připravili bojovou hru zvanou Treasure Hunt: Rozděleni v týmech, museli účastníci postupovat podle mapy a plnit rozličné úkoly na četných stanovištích: Došlo na test pozornosti, rychlosti ale i intelektu.

Po bojovce už následovala a večeře a po ní večerní program, kterým byla přednáška Davida Pabišky – motocyklového jezdce, účastníka Rallye Dakar. Ten s sebou přivezl dakarský závodní speciál a po přednášce ochotně odpovídal na množství dotazů ze strany posluchačů.

Související články

Leave a Comment