Tech Data se zaměřuje na malá serverová řešení

Tech Data přidala do svého portfolia několik nových značek. Jde o Mellanox, SuperMicro, Broadcom, Intel Xeon, AMD epyc, Micron, Seagate Enterprise, a Western Digital Ultrastar, pro které se stala distributorem. Společnost tak v souladu s moderními trendy nabízí svým zákazníkům stále širší spektrum komplexních řešení na jednom místě. V malých serverových řešeních vidí velký potenciál a využije znalosti a zkušenosti kolegů v zahraničí, kde tento byznys již funguje a přináší zákazníkům nové zajímavé příležitosti.

Cílem této novinky je ukázat, že úspěšnými dodavateli serverových řešení nemusí být jen velcí hráči na trhu, ale že si klient může sestavit server sám – a to takzvaný Whitebox, který je tvořen z různých komponent. Hlavní předností této cesty je příznivá cena při zachování stejné funkčnosti a kvality výrobku.

„Už nyní se na nás zákazníci mohou obracet s poptávkou po nových výrobcích, pro které jsme se stali distributorem. Této příležitosti se budeme v následujícím roce intenzivně věnovat. Naším cílem není pouze samotná distribuce, ale zákazníkům zajistíme i potřebnou podporu a vzdělávání, což jim následně pomůže v prodeji těchto řešení koncovému zákazníkovi,“ řekl Vít Vojtěšek, product marketing director, pod kterého spadá i nově vzniklý tým, který má celé portfolio na starosti.

Související články

Leave a Comment