Tech Data koupí distribuční část Autodesk společnosti OSA

OSA Računarski inžinjering

Společnost Tech Data uzavřela dohodu o akvizici různých částí společnosti OSA Računarski inžinjering. OSA je lídrem distribuce s přidanou hodnotou v oblasti design softwaru v Srbsku (včetně Kosova), Chorvatsku, Slovinsku, Černé Hoře, Bosně a Hercegovině, bývalé jugoslávské republice Makedonii, a v Albánii.

Datech Solutions, globální specializovaný dodavatel služeb s přidanou hodnotou pro společnost Autodesk a její distribuční kanál, rozšíří díky této dohodě své úspěšné partnerství se společností Autodesk tím, že začne na balkánském trhu nabízet svá horizontální řešení, jako je AutoCAD a AutoCAD LT, společně s průmyslovými řešeními pro oblasti architektury, inženýrství a stavitelství, produktového designu a výroby, a pro média a zábavní průmysl. Tým Datech Solutions bude navíc obohacen o několik velmi schopných a kvalifikovaných profesionálů.

„Tato dohoda je dalším ukázkou strategie společnosti Tech Data, která má za cíl rozšiřovat své portfolio služeb s přidanou hodnotou tím, že provádí akvizice na trhu s technologiemi a v oblastech, kde můžeme nadále zlepšovat naše služby, podporovat naše klienty a přinášet zisk našim akcionářům,“ řekl Mike Appel, globální viceprezident obchodní jednotky Datech Solutions. „Tato dohoda nás velmi těší. Plně podporuje naši strategii rozšiřovat a vylepšovat naše služby a specializovanou přidanou hodnotu VAR kanálu společnosti Autodesk. Naším cílem je pomoci našim VAR zákazníkům, tj. Autodesk a Datech Solutions, k co nejlepším výsledkům.“

Touto transakcí chce OSA započít transformaci společnosti na resellera s přidanou hodnotou a využít na trhu svou odbornost a znalosti. „Máme radost, že po 25 letech předáváme naší Autodesk distribuci společnosti Datech Solutions, protože víme, že bude v dobrých rukou. Těším se na úzkou spolupráci s Tech Data během předávání této části našeho podnikání,“ uvedl Zeljko Tomic, CEO a spoluzakladatel OSA Računarski inžinjering.

Walter Dopplmair, senior sales director pro oblast EMEA společnosti Autodesk uvedl: „Partnerství Autodesk a Tech Data trvá již řadu let. Gratulujeme Tech Data k expanzi a těšíme se na pokračující spolupráci, díky které budeme nabízet našim partnerům a zákazníkům špičková řešení v oblasti 3D designu a inženýrství.“

Datech Solutions je specializovanou obchodní jednotkou společnosti Tech Data, globálního lídra v komplexní distribuci technologických produktů, služeb a řešení. Jako poskytovatel služeb s přidanou hodnotou pro společnost Autodesk a její distribuční kanál, Datech Solutions slouží potřebám více než 400 Autodesk distributorů po celém světě, od rozvoje a managementu kanálu po školení, podnikovou inteligenci a generování poptávky.

Související články

Leave a Comment