SUSE koupili Švédové! Co to bude znamenat pro trh?

SUSE

Minulý týden společnost SUSE oznámila strategické partnerství s investiční švédskou skupinou EQT. Po sedmi letech růstu je společnost SUSE tak připravena přejít od firmy Micro Focus pod hlavičku společnosti EQT, která je investorskou skupinou zaměřenou na vývoj v oblasti softwarového průmyslu. Ve vlastnictví Micro Focus a díky velkým investicím společnost SUSE vyrostla na pozici předního poskytovatele softwarově definované infrastruktury a dodavatele podnikových řešení s otevřeným zdrojovým kódem. Co se bude dít dále?

Od partnerství s EQT společnost SUSE očekává, že bude schopna dále využívat vynikajících tržních příležitostí jak v oblasti operačního systému Linux, tak i ve vznikajících skupinách produktů ve světě dalších infrastrukturních řešeních na bázi open source. Pozici generálního ředitele SUSE bude i nadále zastávat Nils Brauckmann. Společnost SUSE se po dokončení akvizice přesune do další fáze svého vývoje a bude působit globálně jako nezávislá společnost. Aby společnost SUSE zajistila kontinuitu, neočekává se žádná změna v personálním obsazení společnosti, ve vztazích se zákazníky, v partnerstvích, nabídce produktů a služeb. Všechny závazky k vedení open source a ke klíčovým open source komunitám zůstanou taktéž nezměněny.

„Partnerství SUSE a EQT vnímáme v pražské pobočce velmi pozitivně,“ komentuje akvizici regionální manažer SUSE pro Českou republiku a Slovensko Miroslav Kořen. „Slibujeme si od něj nejen ještě větší samostatnost a nezávislost, než tomu bylo doposud, ale také výrazný přísun kapitálu v podobě investic do dalšího růstu společnosti formou náboru nových zaměstnanců, akvizic a rozšiřování našeho portfolia open source řešení.”

Podobně minulý týden ohodnotil partnerství i CEO společnosti SUSE Nils Brauckmann: „Dnes je výjimečný den v historii SUSE. Díky partnerství s EQT se z nás stává plně samostatná firma. Tato nová kapitola ve vývoji naší společnosti nám umožní ještě více akcelerovat naše úspěchy z posledních let. Stávající manažerský tým řídil SUSE velmi dobře v období zásadního růstu a teď bude dál pomáhat posilovat pozici firmy na trhu díky dalším investicím do inovací a nových řešení, které budeme uvádět na trh.”

Johannes Reichel, partner EQT a investiční poradce společnosti EQT VIII, nejdříve vzdvihl výkon a silnou firemní kulturu společnosti SUSE i průkopnické stopy, které zanechala v open source světě, a dodal: „Tyto charakteristiky dobře odpovídají DNA společnosti EQT v oblasti podpory a budování silných a odolných firem. Těšíme se na společný vstup do dalšího období růstu a inovací. “

Podle společnosti SUSE je akvizice skupinou EQT dobře načasována, protože tržní poptávka po digitální transformaci, která je založena na softwarově definované infrastruktuře (SDI) a technologiích pro poskytování aplikací s otevřeným zdrojovým kódem, se zvyšuje. Organizace se stále více zaměřují na open source technologie a řešení pro transformaci jejich podnikání. Další investice a podpora umožní pokračovat SUSE ve svých inovacích, expanzi a růstu klíčových obchodních aktivit. Růst společnosti bude jak organický, tak prostřednictvím dodatečných akvizic.

V souladu se svou 25letou historií chce SUSE pokračovat ve svém rozvoji a obchodním modelu pro open source technologie a aktivně se i nadále podílet v komunitách a projektech, které přinášejí podnikům open source jako vysoce kvalitní, spolehlivé a použitelné řešení. Tento skutečně otevřený open source model, kde se zákazník může svobodně rozhodnout kterou cestou se vydá, a nemusí se nutně rozhodnout pro použití kódu SUSE, je zakotven v kultuře SUSE, odlišuje společnost na trhu a je klíčem k jejímu úspěchu.

Související články

Leave a Comment