Stylové portfolio herních počítačů umožní hráčům počítačových her porazit jakéhokoliv soupeře

OMEN

HP Inc. přineslo do světa počítačových her svěží vítr s novým špičkovým portfoliem herních počítačů OMEN. Tato řada byla od základu přestavěna tak, aby dala profesionálním hráčům náskok a potřebnou sebedůvěru, která je nezbytná pro hraní na nejvyšší světové úrovni. Každý centimetr nových počítačů, displejů a doplňků značky OMEN je napěchovaný prvky navrženými pro potřeby hráčů, díky kterým se promění herní svět.

Novinky:

 • OMEN X Compact Desktop přichází s továrně přetaktovanou grafikou NVIDIA a všestranným formátem základní desky, díky kterému lze tento počítač připojit ke speciálnímu doku a hrát v jakékoliv místnosti, nebo ho rovnou připnout ke speciálnímu batohu pro VR, s nímž si užijete opravdu jedinečné zážitky.
 • Příslušenství k OMEN X Compact Desktop v podobě batohu přidává flexibilitě této platformy zcela novou dimenzi. Rozšíření této řady o novou mechanickou klávesnici OMEN, myš s přizpůsobitelným vyvážením, vypolstrovaná sluchátka6 pro omezení rušivých zvuků zvenčí a přesné podložky pod myš ukazuje, že HP věnovalo pozornost všem aspektům vytvářejícím dokonalý herní prožitek.
 • Nový OMEN Desktop dostal vychytané chlazení, působivý moderní design a je kompatibilní se standardními díly pro snadné vylepšování hardwaru.
 • Aby byla řada OMEN kompletní, přidává k ní HP také nové laptopy OMEN 15 a OMEN 17 s nejnovějšími výkonnými grafikami od společnosti NVIDIA®, displeji s vysokým rozlišením a volitelně technologií G-Sync™ pro rychlé obnovovací frekvence a také snadno snímatelným servisním panelem.

“OMEN od HP je v současnosti jednou z nejrychleji rostoucích značek herních počítačů,” řekla Anne-Sophie Hadberg, ředitelka pro consumer PC, HP Inc. EMEA. “Hráči počítačových her chtějí ty nejstylovější, nejinovativnější a nejvýkonnější výrobky na trhu. S kompletně obnovenou řadou OMEN – od designu, přes formát základní desky, po zpracování a výkon – jim chceme pomoci v soutěžení na té nejvyšší možné úrovni.”

Nová herní rodina OMEN: Maximální výkon, se kterým OVLÁDNETE HRU

OMEN X Compact Desktop – všestrannost, flexibilita, pohyblivost a spousta výkonu

OMEN X Compact Desktop byl vytvořen s jasným důrazem na posouvání možností hardwaru při zachování co nejmenšího balení. Tento nový výrobek v portfoliu OMEN X, který byl poprvé odhalen jako koncept v loňském roce, byl vypilován k dokonalosti díky zpětné vazbě od herních a VR vývojářů. Klíčová zjištění získaná loni v květnu díky batohovému počítači OMEN X VR Backpack umožnila HP vyvinout neuvěřitelně promyšlený design a posunout možnosti interakce hráčů s hardwarem mnohem dále. HP postavilo OMEN X Compact Desktop z těch nejvýkonnějších dostupných součástek, aby mohlo nabídnout snadno přenositelný a přizpůsobivý systém, který je perfektní pro hráče eSportu i VR nadšence.

 • Továrně přetaktovaná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1080 poskytuje výkon, který je potřeba pro hraní ve 4K rozlišení3 nebo dokonalý zážitek z VR. Díky přizpůsobitelnému formátu základní desky je počítač snadné přenášet z místnosti do místnosti. Schopnost pracovat s 4K je dnes zásadní, aby bylo možné udržet krok s přechodem televizí na rozlišení 4K.
 • Pokročilé chlazení a elektrika nabízí prostor pro dodatečné domácí přetaktování8 procesoru a je optimalizováno pro požadavky na vyšší wattáž a voltáž.
 • K dostání s výběrem procesorů Intel® Core™ i7 7. generace s odemčeným násobičem4.
 • OMEN Command Center snižuje latenci tím, že dává hráčům větší kontrolu nad provozem v síti, a podporuje také simultánní datové proudy, takže hry běží přes Ethernet a aktualizace nebo jiná stahování jsou směřovány přes Wi-Fi připojení9.
 • Podpora DTS Headphone:X pro simulaci zvuku ze všech stran při použití sluchátek6, která zlepšuje požitek z hraní a přidává virtuální realitě na její 360stupňové dokonalosti.

OMEN X Compact Desktop také umožní hráčům ponořit se do her nejen díky výkonnému hardwaru. Tento nejnovější stolní počítač, který hrdě nosí název OMEN X, byl navržen tak, aby přinesl ten nejdokonalejší zážitek z her i virtuální reality. Dostanete k němu proto i VR batoh, který umožňuje volný pohyb a díky tomu i opravdu pohlcující zážitky.

 • Možnost dokování dovoluje uživatelům OMEN X jednoduše připojit k přibalené dokovací stanici a okamžitě ho tak připojit ke všem svým oblíbeným herním doplňkům, aniž by se museli starat o všudypřítomné zamotané kabely.
 • Vyměnitelné baterie umožňují nepřetržité VR hraní, aniž by bylo počítač nutné vypínat. Hráči tak nebudou muset na nic čekat a přerušovat hru. HP přidává k hernímu batohu také čtyři baterie a nabíjecí dok, takže uživatel může v jednu chvíli dvě baterie nabíjet a další dvě používat. Pohodlné umístění baterií na popruzích batohu kromě toho zaručuje, že ho při výměně baterií není potřeba sundávat.
 • Strategicky umístěný výdech větráčku a nakloněná deska pro uchycení směřují vrchní část PC a větráčky pryč od uživatele a snižují tak přenos tepla z počítače na tělo
 • Batoh má také zkrácené kabely, aby se hráči při hraní nemuseli bát, že zakopnou. Háčky a zamykací kabely potom drží VR brýle bezpečně na svém místě.

OMEN Accelerator – Ve dne pracovník, v noci hráč

OMEN_Dokovací staniceOMEN Accelerator umožní hraní her na každém počtači. Dokáže totiž i zadýchávající se PC přeměnit na továrnu na hry s rychlou a plynulou snímkovou frekvencí při vysokém rozlišení. OMEN Accelerator tak přináší dostatek flexibility, abyste přes den mohli pracovat, ale v noci se naplno pustit do hraní.

 • K dostání předkonfigurovaný s grafickými kartami NVIDIA nebo AMD.
 • Možnost konfigurovat s 2,5” 1TB HDD nebo 256GB SSD10, případně je nabízen jako prázdná schránka s 500W napájením.
 • Certifikace pro Thunderbolt, aby byla zajištěna kompatibilita napříč celým portfoliem počítačů od HP.
 • Dokování prostřednictvím jediného kabelu s 60W napájením PC, takže můžete připojit napájecí kabel notebooku a všechno herní vybavení bez starostí se spoustou dalších zbytečných kabelů.
 • Dvířka pro snadný přístup, pomocí kterých vyměníte grafickou kartu, pevné disky nebo SSD jen s minimálním úsilím.
 • Široká škála portů včetně 4 USB 3.0 type A a 1 USB 3.1 type-C™ (certifikovaný pro Thunderbolt) a RJ-45 pro síťové připojení.

Nový OMEN Desktop – To pravé brnění pro souboje v herní aréně

Nejnovější OMEN Desktop je navržen pro opravdové výkonnostní hráče s prvky zlepšujícími jeho funkčnost a použitelnost. Zařízení OMEN X přináší do oblasti počítačových her odvážné inovace a OMEN Desktop si vypůjčil z výbavy stolního PC OMEN X od HP klíčové prvky, aby mohl hráčům poskytnout to nejlepší. Výsledkem je nová herní věž, která si rozumí s kombinacemi toho nejnovějšího hardwaru a díky využití standardizovaných dílů umožňuje i průběžné upgradování, vylepšené chlazení potom posouvá hranice těchto herních systémů zase o krok dál.

 • Výkonná grafika s až dvěma kartami NVIDIA® GeForce® GTX 1080 Ti (SLI) nebo dvěma AMD Radeon™ RX 580 (Crossfire) nebo jednou kartou AMD Radeon RX Vega, díky kterým poběží i ty nejnáročnější hry na nejvyšší nastavení a při rozlišení přes 1080p2.
 • 7. generace procesorů Intel® Core™ i5/i74 s odemčeným násobičem pro přetaktování8, nebo přetaktovatelné procesory AMD Ryzen™ se surovým výpočetním výkonem pro hraní velkých her pro mnoho hráčů nebo náročný multi-tasking.
 • Chlazení s průduchy na všech hranách a volitelné chlazení kapalinou zaručí účinný odvod tepla s dostatečnou rezervou pro přetaktování8 na ještě vyšší výkon.
 • Výběr z úložišť PCIe SSD nebo SSD+HDD10 pro rychlou odezvu, rychlé spuštění systému, načítání her a instalaci aplikací.
 • OMEN Command Center s možností průběžného přetaktování8 pro zlepšení výkonu PC a funkcí Network Boost, která dokáže dát pohybu dat na síti prioritu a snížit tak latenci při hraní přes internet.

Laptopy OMEN – Přístroje inspirované stíhacími letadly a vesmírnými raketami nabité špičkovou technologií

Laptopy OMEN 15 a OMEN 17 prošly v roce 2017 kompletní přestavbou, aby byly vzhledově atraktivnější, nabídly více možností rozšíření, více portů a lepší kompatibilitu s VR. Vznikly tak výkonem překypující počítače s výjimečnými herními vlastnostmi v kompaktním balení, díky kterým mohou hráči hrát nejnovější herní tituly kdekoliv a kdykoliv. OMEN 15 je k dostání s širokou paletou konfigurací, které přináší výkon a zdokonalují požitek z hraní. OMEN 17 podporuje ty nejrychlejší technologie, které jsou dnes k dostání, a nabízí široké možnosti zaměřené na co nejlepší výkon ve všech herních aspektech, díky kterým na něm bez problémů poběží i nejnovější AAA hry s vysokou snímkovou frekvencí.

 • Výkonná grafika počítače OMEN 15 utáhne díky kartám NVIDIA® GeForce® GTX 1060 (Max Q) i hry s 1080p a víc. OMEN 17 lze nakonfigurovat dokonce s kartou NVIDIA® GeForce® GTX 1070, která zvládne více než 1440p.
 • 7. generace čtyřjádrových procesorů Intel® Core™-i utáhne i nejnáročnější multiplayer hry, multi-tasking nebo nejnovější herní tituly, které si řeknou i o více než 100 snímků za vteřinu.
 • Účinné chlazení přístrojů OMEN zajišťuje řešení s několika větráčky, chladicími trubicemi a výdechy, díky kterým se nezadýchají ani při těch nejnáročnějších herních seancích.
 • Hrajte s DTS Headphone:X® a užijte si s jakýmikoliv sluchátky pohlcující zvuk, který vás doslova obklopí, nebo se spolehněte na integrované HP duální reproduktory se zvukem od Bang & Olufsen. Technologie HP Audio Boost se samostatným zesilovačem zaručí vyšší hlasitost.
 • Červeně podsvícená klávesnice přizpůsobená pro hraní má speciálně červeně zvýrazněné klávesy WASD s odlišeným bílým podsvícením, funkci anti-ghosting pro až 26 kláves a samostatné šipky v plné velikosti, které snižují riziko nechtěného zmáčknutí špatných kláves.
 • Volitelný 4K displej3 pro přehrávání obsahu s vysokým rozlišením, nebo 120Hz 1080p displej pro rychlé obnovovací frekvence11 s NVIDIA® G-Sync™
 • Snadný přístup k hardwaru díky jednomu odnímatelnému panelu
 • K dostání v konfiguracích určených pro VR pro výjimečné zážitky z hraní ve virtuální realitě.

Příslušenství OMEN – na detailech záleží, potěšte své smysly

OMEN_příslušenstvíProtože HP přestavělo portfolio OMEN od A do Z, kladlo při tom důraz také na všechny doplňky, které posouvají požitek uživatelů ze všech zařízení v této řadě na zcela novou úroveň. Nové doplňky OMEN přináší oproti předchozí generaci hned několik vylepšení. Výsledkem je zcela nová sestava, která jasně ukazuje, pro koho je primárně určena – pro hráče počítačových her. Klávesnice, myš a sluchátka OMEN jsou zárukou dosud nevídaných zážitků.

 • OMEN je nyní přesnější díky mechanické klávesnici OMEN Keyboard 1100 s funkcí N-key Rollover pro rozeznání více simultánních příkazů (anti-ghosting).
 • Zdokonalené ovládání díky myši OMEN Mouse 600 s nastavitelným vyvážením a vylepšenou odolností a životností pro až 50 milionů kliknutí.
 • Větší pohodlí a čistší zvuk se sluchátky OMEN Headset 800, které mají tlustší výstelky a celkově lepší zvukové podání pro jasné výšky, basy i středy a speciálně vyladěný zvukový profil pro čistou řeč6.

Monitory OMEN – záleží na každém pohybu a na každém snímku navíc

Kvalita displeje má zásadní vliv na zážitek z hraní počítačových her a tak HP svůj ekosystém OMEN doplnilo o dva nové monitory pro výkonnostní hráče, OMEN 25 a OMEN 27. HP vytvořilo každý z nich pro potřeby specifických hráčských typů. Oba proto sdílí řadu stejných designových prvků, ale liší se v důležitých detailech. OMEN 25 je optimalizován pro hraní s frekvencí 1080p s vysokou snímkovou a obnovovací frekvencí s AMD FreeSync™, pokud je spárován s grafikou AMD Radeon™.7 OMEN 27 přináší rychlost a další prvky jako NVIDIA® G-Sync® pro větší plynulost. Jedná se tak o displej pro ty nejlepší výkonnostní hráče.

OMEN 25:

 • Přetaktovatelný8 monitor, který zvládne čas odezvy pod 1 ms11. Minimalizuje se tak zpoždění a nepříjemné stíny.
 • Obnovovací frekvence 144Hz11 je více než dvakrát rychlejší než standardní 60Hz panel.
 • Technologie AMD FreeSync™7 synchronizuje grafickou kartu s displejem a zajišťuje hladký obraz bez prodlev, zadrhávání nebo trhání obrazu.
 • Speciální klip na kabely integrovaný do stojanu zbaví stůl všech nevzhledných kabelů a díky držáku na sluchátka nebudou překážet ani ty, zato budou vždy po ruce, když to bude potřeba.
 • 2 USB 3.0 porty umožňují připojení různých USB zařízení a slouží jako USB hub – pro klávesnice, myši nebo i další speciální doplňky jako volanty nebo joysticky.
 • DisplayPort™ je doporučované připojení pro co nejlepší obnovovací frekvenci s technologií FreeSync™.7 Hráči ale mohou využívat i HDMI port pro připojení konzolí. Mohou tak využívat jeden displej pro celou řadu herních platforem.

OMEN 27:

 • QHD rozlišení1 s 70 % pixely navíc oproti FullHD panelu, abyste si při hře užili dokonalý obraz.
 • Přetaktovatelný TN panel zvládne čas odezvy pod 1 ms11. Minimalizuje se tak zpoždění a nepříjemné stíny.
 • Obnovovací frekvence 165Hz11, téměř třikrát rychlejší než standardní 60Hz panel.
 • Technologie NVIDIA® G-Sync®, která dynamicky propojuje obnovovací frekvenci displeje se snímkovou frekvencí GPU, čímž zabraňuje trhání, zadrhávání nebo zpožďování obrazu.
 • Stejně jako OMEN 25 je i OMEN 27 vybaven integrovaným klipem na kabely a držákem na sluchátka, díky kterým zůstane bitevní stanice vždy uklizená a připravená do další akce.
 • 2 USB 3.0 porty zaručují, že může hráč připojit jakoukoliv periferii, kterou potřebuje.

OMEN – oficiální partner Overwatch World Cup

OMEN si vzalo za cíl motivovat hráče po celém světě, aby se chtěli neustále zlepšovat. Aby byli lepší dnes, než byli včera. Aby ovládli svou hru.

Právě proto se HP rozhodlo nejen přinést ten nejlepší herní prožitek s řadou počítačů a příslušenství OMEN, ale také se samo vydat do akce. Od tohoto léta tak bude společnost oficiálním partnerem společnosti Blizzard® Entertainment pro klání Overwatch World Cup 2017. HP tak bude podporovat některé z nejlepších světových hráčů Overwatch™ na jejich cestě k vítězství.

Cena a dostupnost zařízení OMEN

 • OMEN X Compact Desktop s příslušenstvím v batohu bude v ČR dostupný od srpna od 89 990 Kč.
 • OMEN Desktop bude v ČR dostupný od srpna od 44 990 Kč.
 • Laptop OMEN 15 bude v ČR dostupný od července od 28 990 Kč.
 • Laptop OMEN 17 bude v ČR dostupný od července od 31 990 Kč.
 • Displeje OMEN 25 a OMEN 27 budou v ČR dostupné od července za 8 990 Kč a 23 490 Kč.
 • OMEN Accelerator bude v ČR dostupný srpna od 7 990 Kč.
 • Doplňky:
  • Klávesnice OMEN Keyboard 1100 bude v ČR dostupná od června od 2 990 Kč.
  • Myš OMEN Mouse 600 bude v ČR dostupná od června od 1 290 Kč.
  • Sluchátka OMEN Headset 800 budou v ČR dostupná od června od 1 790 Kč.
  • Podložka pod myš OMEN Mousepad 100 bude v ČR dostupná od června od 290 Kč.
  • Podložka pod myš OMEN Mousepad 300 bude v ČR dostupná od června od 699 Kč.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment