Stylová ergonomická myš pro jakýkoliv povrch

Microsoft Arc Mouse

Počítač lze ovládat hned několika způsoby. Mezi nejnovějšími jsme si osvojili to dotykové, nebo hlasové. Nic na plat. Pro pohledné používání to ještě zcela není, a tak myš a klávesnice je stále standardním a dennodenním vybavením. Tito dva nerozluční společníci však urazily také velký kus cesty. My jsme si dnes vzali pod lupu jednu myš, která vyniká možností použití na téměř jakémkoliv povrchu a unikátní skládací konstrukcí.

Společnost Microsoft již dlouhá léta patří mezi výrobce periférií k počítači. A musíme říci, že velmi kvalitních a dobře ovladatelných. Dnes se podíváme blíže na jejich aktuální produkt – myš Microsoft Arc Mouse. Už při prvním pohledu zjistíte, že tu něco nehraje. Nevypadá jako klasická myš. Nemá plné tělo, ale jde spíše o prohnutý plast. Můžete z ní udělat placku, ale když potřebujete, během chvilky změníte v plnohodnotnou myš. Cílí na uživatele, kteří často cestují, ale přitom nechtějí přijít o svou oblíbenou periférii. Ideální kombinace je pro ni notebook a brašna, ve které nevytvoří bouli.

Pozoruhodné technikálie a materiály

Podíváme-li se do listu s technickými parametry, zjistíme že Microsoft Arc Mouse je vybavena standardně třemi tlačítky. Jako snímač pohybu je použita technologie BlueTrack, ketou přenáší do počítače bezdrátová technologie bluetooth (to je výhoda, protože není nutné ji propojovat a do notebooku vkládat nějaký komunikační adaptér). Maximální citlivost je 1 000 DPI. Ergonomie je univerzální a s tvarem myši nelze dále pracovat. Kolečko není mechanické, ale dotykové a umí skrolovat jak horizontálně, tak vertikálně. Rozměry jsou 14 x 55 x 131 a hmotnost činí 83 gramů. Napájení je zajištěno dvěma tužkovými bateriemi (typ AAA).

Microsoft Arc Mouse zaujme především svým netradičním a pozoruhodným vzhledem. Křivky jsou elegantní a má úsporný nízký profil, který u žádného konkurenčního výrobce nenajdete. Pokud je myš složená, tedy jako placka, potom není funkční. Jakmile ji převedete do pohotovostního stavu, tedy snadným ohnutím vytvarujete, dojde k její aktivaci. Materiál je z gumy, která je na dotek velmi příjemná a zároveň zabraňuje tomu, aby myš vyklouzla z ruky – a to i když je zpocená. Dílenské zpracování je na dobré úrovni a ani po delší době by nemělo docházet k žádnému vrzání. Myš je svým tělem nepatrně vyšší než jiné, a tak by měla ještě lépe ergonomicky vyhovovat většině uživatelům. Navíc se vyznačuje symetrickým provedením, což znamená, že dobře padne do pravé i levé ruky.

Vdechujeme myši život

Po vložení baterií a uvedení myši do provozu, tedy v případě, kdy je ohnutá, je nejprve nutné provést prvotní spárování s počítačem. Nejde o nic složitého. Slouží k tomu tlačítko na spodní straně myši. Jakmile ho stisknete, v počítači stačí přidat zařízení, a to je vše. Technologie BlueTrack používá LED emitor zaručující nesrovnatelné lepší odolnost vůči nečistotám a nepravidelným plochám než jiné technologie. Výsledkem je přesné a plynulé snímání pohybu, které zvládne mnohem více povrchů – zvládá běžně používané povrchy a to včetně těch lesklých jako i skla.

Tlačítka se mačkají dobře. Je sice pravdou, že pro jejich stisknutí je nutné sáhnout téměř na okraj myši, ale díky drobným rozměrům většině lidí konečky prstů vyjdou přesně na tuto polohu. Místo třetího tlačítka, či chcete-li skrolovacího kolečka, je přítomná plocha – podobá se touchpadu. Díky tomu je možné používat již zmíněné skrolování nejen nahoru a dolu, ale také do strany a musíme říci, že to funguje velmi dobře.

Na jednu sadu baterií by měla myš vydržet pracovat až šest měsíců, takže nehrozí, že by bylo nutné je měnit třeba každý týden. Bez obav ji tak lze používat dlouhodobě, a to aniž byste na stav energie museli myslet. I přestože asi málo, kdo bude myš chtít používat na větší vzdálenost od počítače, musíme říci, že i zde si nás mile překvapila. Funguje i ve vzdálenosti deseti metrů.

Závěrem, aneb zhodnocení Microsoft Arc Mouse

Chcete-li elegantní myš, která zaujme, a přitom požadujete kompaktní parametry, tedy aby nezabírala místo, potom zkuste Microsoft Arc Mouse. Navíc díky technologii BlueTrack budete mít zajištěné přesné ovládání a použití téměř na jakémkoliv povrchu. Obdoba touchpadu potom umožní skrolování do všech čtyř směrů a baterie vydrží dlouho. Za toto vše si budete muset připlatit, protože myš stojí 1 750 Kč a cena tak může být jediným negativem při rozhodování zda investovat do tohoto pomocníka.

Související články

Leave a Comment