Špatný Wi-Fi signál? Covr ho dokryje!

Covr

Šíření internetového signálu skrz elektrické rozvody není žádnou novinkou. Tyto typy acces pointů dlouhá léta pomáhají dostat signál na místa, kde standardní router již signálem nedosáhne. Stačí je zasunout do elektrické zásuvky, provést rychlou konfiguraci a hluché místo je pokryto.

Společnost D-Link v tomto segmentu nabízí svá řešení s označením Covr. Jde o celoplošné domácí Wi-Fi systémy vytvářející v kombinaci s existujícím routerem jednotnou bezdrátovou domácí síť, která nabízí výkon a konektivitu potřebnou pro podporu mnoha propojených zařízení, která se nacházejí v dnešních moderních domácnostech či pro uspokojení potřeb v kancelářích.

Novinka v podobě Covr-P2502 je vybavena dvoupásmovým systém (využívá 5GHz a 2,4GHz pásmo) a balení se skládá ze dvou powerline jednotek. Prostřednictvím technologie MU-MIMO, pro vyšší propustnost sítě a efektivnější přenos dat, poskytují celoplošné Wi-Fi pokrytí bez mrtvých zón pro splnění potřeb moderní automatizované domácnosti. Tím vytvářejí Wi-Fi připojení pro domy s plochou až 465 m2.

Aby bylo zajištěno nepřetržité spojení, implementovala společnost D-Link do každého z produktů roamingovou technologii analyzující intenzitu signálu bezdrátového připojení. Pokud by náhodou došlo k problémům s jeho šířením, zařízení se automaticky připojí k Covr bodu s nejsilnějším Wi-Fi signálem.

Samozřejmostí jsou však i klasické ethernetové porty. Takže ten, kdo upřednostňuje či potřebuje z důvodu absence Wi-Fi kabelové připojení pro specializovaných zařízení, jako jsou síťová úložiště dat (NAS), chytré televizory nebo herní konzoly, má u každé jednotky k dispozici tři gigabitové ethernetové porty.

Složité nastavování, tak jak jsme ho znali dříve již přitom není zapotřebí. Děje se tak na základě aplikace mydlink pro smartphone, přes webové rozhraní a prostřednictvím technologie WPS. V praxi to znamená, že v případě vložení jedné jednotky do elektrické zásuvky a její připojení k síti kabelem (například routeru) může začít okamžitě šířit signál ve svém okolí. Pokud následně připojíte druhou jednotku kdekoliv v bytě do elektrické sítě, tak je stačí spolu propojit a i ona může prostřednictvím Wi-Fi začít šířit signál. Bohužel není možné do jednoho z powerline adaptérů připojit rovnou internet – neslouží totiž jako router a bez něj se tudíž neobejdete.

Jednotky mezi sebou vytvářejí bezpečné připojení (128 bitové AES šifrování). Přenosová rychlosti v případě propojení přes RJ45 je gigabit, prostřednictvím elektrických rozvodů max. 1 300 Mb/s a u Wi-Fi 300 MB/s v pásmu 2,4 GHz, respektive 866 MB/s v pásmu 5 GHz. Dostupná zařízení v jejich okolí je možné snadno připojit opět přes WPS či manuálně. Stavy jednotek jsou signalizovány LED diodami. Velké množství nastavení včetně například naplánování automatického vypínání a zapínání potom nastavíte právě díky mydlinku či webovému rozhraní. Každá jednotka odebírá 12 Wattů a váží 280 gramů.

Powerline adaptéry Covr-P2502 lze pořídit od 5 950 Kč. Jejich využití je vhodné všude tam, kde je špatná prostupnost signálu, velké místnosti či obtížné anebo drahé zřizovat kabelové rozvody.

Hlavní výhody Covr-P2502:
• Inteligentní roaming – automatické připojování k nejsilnějšímu signálu při přecházení z místnosti do místnosti.
• Technologie MU-MIMO – vytváří Wi-Fi síť, která zvládne větší počet připojených zařízení.
• Inteligentní řízení – Inteligentní Wi-Fi systém, který automaticky přepne bezdrátová zařízení do optimálního bezdrátového pásma
• Rozšiřitelná síť – Covr je škálovatelné řešení. Stačí přidat další Covr body tam, kde potřebujete větší pokrytí.
• Snadná instalace – Konfigurace sítě pomocí bezplatné mobilní aplikace D-Link Wi-Fi nebo snadno ovladatelného webového rozhraní.
• Rychlé kabelové připojení – tři gigabitové ethernetové LAN porty na každé Covr jednotce.

Související články

Leave a Comment