Síla v kovovém těle s řetízkovými panty

Lenovo Yoga 920

Vysoký výkon, rychlé SSD, kvalitní displej, robustní celohliníkové provedení a možnost pracovat až 12 hodin na jedno nabití. To jsou hlavní devizy nového osobitého konvertibilního notebooku Yoga 920.

Podle spotřebitelských průzkumů neustále roste touha uživatelů po autentických a osobitých zařízeních. Uživatelé jednoduše chtějí, aby se jim technologie plně přizpůsobila. Vyžadují proto notebook, který mohou užívat nejen doma, ale i v práci či na cestách. Notebooky Lenovo Yoga 920 si tento požadavek bere k srdci. Je nejen elegantní, lehký, ale nejnovější hardwarová výbava a konvertibilní design ho předurčují k mimořádné všestrannosti.

Hardware na jedničku

Rozměry Yoga 920 jsou 323 x 14,3 x 224,5 a váha 1,4 kilogramů. Šaši je vyrobeno z hliníku a tak sice nepatrně přidává notebooku na váze, zase však vypadá skvěle a nabízí možnost tenkého provedení, které nevrže a ani nepraská. Yoga 920 má v sobě ukrytou osmou generaci procesoru Intel. Osazuje se buď modelem Core i7, nebo i5. Druhou jmenovanou jsme otestovali my. Pro rychlou práci je připraveno 8 GB (u nejvýkonnější verze Yoga 720 potom 16 GB) operační paměti DDR4 a té pro ukládání dat sekunduje rychlý SSD disk (méně výkonnější varianta je osazena 256GB a výkonnější až 1TB).

Lenovo Yoga 920

O grafickou stránku se stará integrovaná karta Intel UHD Graphics 620, která zvládne i náročnější grafické programy. Klávesnice má nejen dobré rozložení, ale tlačítka se skvěle mačkají, nejsou hlučná a nechybí ani jejich podsvícení, které je u Yoga 920 dvoufázové.

Z praktických testů a našich zkušenostní musíme říci, i v nejméně vybavené konfiguraci je notebook velmi rychlý a připraven plnit i ty nejnáročnější pracovní úlohy. Kdo by přece jen chtěl špičkový výkon, může sáhnout po dražší variantě. Za tu si však bude muset připlatit 20 tisíc korun.

Řetízkový pant

Multidotykový ISP 13,9” displej s rozlišením 3 840 x 2 160 pixelů je k notebooku připojen odolným pantem, inspirovaný páskem hodinek. Měli jsme trochu obavu, zda vydrží časté namáhání, ale zbytečně. Už předchozí generace jim byla vybavena a zatím na něj nebyly zaznamenány nijak zvlášť špatné názory. Ba co naopak, funguje skvěle, nevrže, drží polohu i po několikaměsíčním používání při velké zátěži, a hlavně skvěle vypadá a stane se ozdobou, která nadchne okolí. Prostřednictvím větracích otvorů u pantů je odváděno teplo a tomu v případě potřeby napomáhají i dva ventilátory. Při kancelářské práci o nich téměř nevíte, při zátěži se však již ozvou, ale nejde vůči jiným notebookům nejde o nijak nestandardní hluk.

Lenovo Yoga 920

Pant umožňuje plynulé otočení displeje až o 180 °, tudíž zařízení v jednu chvíli můžete využívat jako plnohodnotný notebook a budete-li chtít, otočíte jej a uděláte z něj tablet. Součástí balení je dotykové pero, se kterým můžete přesněji kreslit na obrazovce. V balení se nachází i taková vychytávka, a to sice držák pro pero, který zasunete do USB portu a pero si na něj můžete buď postavit, nebo zasunou z boku.

Čtečka otisků prstů a další technologie

Lenovo Yoga 920 disponuje mnoha novými technologiemi, mezi ně patří čtečka otisků prstů. Ta funguje velmi rychle a s její pomocí učiníte přítrž neustálým se prokazováním heslem. Jakmile jednou nastavíte, již na tomto stroji nebudete používat jiný typ autentizace. Portů na notebooku příliš nenajdete. Je to jistá daň za to, že je velmi tenký, ale zase pokud na něm především pracujete, jistě si vystačíte s dvěma porty USB-C, jedním USB a jedním výstupem pro zvuk. Jeden USB-C port přitom můžete využít pro dobíjení dalších zařízení, jako například smartphonu apod.

Lenovo Yoga 920

K internetu se připojíte pohodlně přes Wi-Fi, k dispozici je i Bluetooth ve standardu 4.1. Kamera je umístěna standardně v horní části víka notebooku a nabízí rozlišení 720p. Zvuk snímají čtyři mikrofony (dva nad displejem a dva na přední hraně touchpadu), které mají za úkol zachytit hlas zřetelněji. Reproduktory nemají nijak zvlášť dobrý zvuk a nachází se na spodní části vepředu. Baterie má kapacitu 70 Wh, při běžné kancelářské práci vydrží až 12 hodin (s UHD displejem, a 15 hodin s FHD displejem), což se nám při testech podařilo pohodlně dosáhnout při vypnutých bezdrátových technologií. Pokud jsme je používali, klesla výdrž jen o pár desítek minut v závislosti na jejich využívání. Notebook je obsluhován systémem Windows 10 Home.

Závěrem

Hranice mezi prací a volným časem se stírá. Uživatelé chtějí zařízení, které se jim absolutně přizpůsobí kdykoliv a kdekoliv. Toto Yoga 920 dokonale splňuje a navíc vypadá skvěle. Jeho elegantnost podtrhuje řetízkový pant, displej je téměř bez rámečkový a je možné ho používat i jako tablet a nastavovat do různých poloh. Na 4K ISP displeji jsou navíc vidět i ty nejmenší detaily. Na trhu existuje i verze se skleněným víkem (edice Star Wars a Vibes). Lenovo Yoga 920 nabízí co uživatel chce – je elegantní, výkonný s dlouhou výdrží na baterie. Dostupný je v měděné, bronzové a platinové barvě. Cenově za to nepatří k těm levnějším notebookům. Ceny startují na 35 tisících a nejvýkonnější verze se prodává za 55 tisíc korun.

Související články

Leave a Comment