Seznamte se s aktuálním králem mezi tablety

Galaxy Tab S4

Notebooky, které se během chvilky umí proměnit v tablet svět už zná, ale co tablet, který se umí proměnit ve skoro plnohodnotný výkonný počítač? Zajímavá inovace, která poskytne větší produktivitu a podmanivější zábavu, a to kdykoli a kdekoli. Nová generace tabletu korejské značky přináší funkce, které umožňují pracovat chytřeji, protože zajistí maximální efektivitu.

Nový tablet Galaxy Tab S4 s operačním systémem Android 8.1, v sobě ukrývá dvě zařízení v jednom. Společnost Samsung je přesvědčena, že tablety hrají stále důležitější roli, protože lidem usnadňují život a zpříjemňují mobilní zážitek. Proto vyvinula toto zařízení, které je vybaveno prostředím Samsung DeX. To umožňuje pracovat jako na klasickém PC (přináší multitasking, okna, hlavní panel atd.) a prostředí je podobné tomu notoricky známému z notebooků a tak ho lze používat podobně jako třeba počítač s Windows, i když tento systém v sobě samozřejmě neobsahuje.

Tablet je mimořádně lehký a tenký. Pochlubit se může rozměry 249,3 x 164,3 x 7,1 mm a váhou 482g (ve verzi s Wi-Fi), respektive 483g (ve verzi s LTE). Ano, vybavenější verze tabletu nabízí LTE modem, a tak lze využívat služby internetu bez nutnosti nějak se připojovat k síti. Jako zobrazovací zařízení byl vybrán dotykový 10,5” displej Super AMOLED s jemným rozlišením 2 560 x 1 600 dpi při bodové hustotě 287 pixelů na palec (PPI). Ten poskytuje živé detaily a realistický obraz. Velikost operační paměti činí 4 GB a interní úložiště pro data má kapacitu 64 GB, respektive 256 GB – a možnost rozšířit jej až o 400 GB pomocí paměťové karty microSD. Dostatek výkonu dodává procesor Snapdragon 835. Práce na něm je rychlá a bez jakýchkoliv zpomalení. Galaxy Tab S4 je k dispozici ve dvou barevných variantách – černé a šedé.

Obrazovka, která nabídne více

Když máte správnou obrazovku, snáze toho víc zvládnete. Dokonce i nejvytíženější profesionálové si občas zahrají hru nebo se podívají film. Galaxy Tab S4 je sice co do velikosti podobný tabletu Galaxy Tab S3, má ale užší rámeček s velkým. Vzhled tabletu navazuje na trend dosud známý spíše u telefonů, kdy displej pokrývá většinu přední strany a přináší tak beztlačítkovou plochu. Pokud jde o zvuk, Galaxy Tab S4 přichází se čtyřmi vylepšenými reproduktory vyladěnými od AKG. Zásluhou prostorového zvuku Dolby ATMOS podporuje Galaxy Tab S4 pronikavější dialogy, uzavřená akustická pole, maximální hlasitost bez zkreslení a stálou intenzitu při přehrávání.

Jsem tablet, ne jsem PC

Po připojení tabletu k volitelnému krytu s klávesnicí (prodává se samostatně) nebo po spuštění z panelu pro rychlých přístup aktivuje Galaxy Tab S4 prostředí Samsung DeX, a dává tak možnost přepnout z klasického uživatelského prostředí operačního systému Android do prostředí známého u počítačů. S pomocí prostředí Samsung DeX lze přímo v tabletu Galaxy Tab S4 lze navíc otevřít aplikace pro Android, včetně sady Microsoft Office, v několika oknech stejně jako na stolním počítači a v případě potřeby měnit jejich velikost. K dispozici je možnost přetahovat obsah mezi aplikacemi, používat příkazy a klávesové zkratky, hrát hry nebo pracovat s multimédii (fotografie, přehrávání videí apod.).

Samozřejmostí je možnost používat externí klávesnici, myš i monitor – DeX podporuje rozlišení HD+/FHD/WQHD (při připojení k monitoru je potřeba HDMI redukce EE-HG950D). Po připojení k externími monitoru je možné rozšířit plochu tabletu na daný monitor, případně využívat i duální režim. V tomto režimu využívá na své ploše tablet prostředí Android a externí monitor prostředí Samsung Dex. Tím jsou k dispozici dvě rozdílné plochy pro pohodlnější práci nebo zábavu. Pokud je zapotřebí další obrazovka, je možné prostředí Samsung DeX přes kompatibilní víceportový adaptér pro rozhraní HDMI/USB-C (není součástí balení; EE-P5000B) rozšířit na externí monitor. Po připojení může Galaxy Tab S4 sloužit jako trackpad nebo sketchpad a od letoška nově i jako plně funkční tablet s operačním systémem Android, čímž uživatelům nabízí k plnění úkolů dvě obrazovky.

Pero a pokročilé aplikace

Galaxy Tab S4 je vybaven baterií s kapacitou 7 300 mAh, která umožňuje přehrávat video až 16 hodin, či udrží zařízení dlouho v provozu, ať už v kanceláři, doma nebo na cestách. Navíc podporuje rychlé nabíjení, takže za 200 minut je zase k dispozici 100 % energie. Zabezpečení samotného tabletu Galaxy Tab S4 je řešeno rozpoznáváním biometrických údajů jako je rozpoznávání obličeje nebo snímač oční duhovky. To pracuje velmi rychle a přesně.

Součástí balení tabletu Galaxy Tab S4 je pero Samsung S Pen, které uspokojí ještě vyšší požadavky na produktivitu. Nabízí totiž vhodný způsob, jak vyjádřit svou kreativitu a komunikovat. Pero má navíc hrot s tloušťkou jen 0,7 mm. Pomocí funkce Screen-Off Memo je možné za pochodu pořizovat poznámky, pomocí aplikace Samsung Notes zase poznámky procházet, překládat a organizovat a pomocí služby Samsung Live Message dokonce individuálně upravené texty odesílat – to vše s perem S Pen.

Závěr, aneb zhodnocení Galaxy Tab S4

Elegantní tablet Galaxy Tab S4 s bezvadným displejem s dostatečným a dobře regulovaným jasem, nabízí nejen funkce známé z tabletů, ale kdekoliv a to včetně cest může posloužit také jako náhrada stolního počítače, a to včetně komfortních uživatelských prvků, jako je hlavní panel, možnost práce s více okny nebo plocha. Není nutné nic dokupovat, stačí připojit kompatibilní monitor, klávesnici a myš. Zařízení je k dispozici za 18 000 Kč verze s Wi-Fi a 19 500 ve verzi s LTE. Není to zrovna málo, na druhou stranu za tuto cenu nabízí hodně zábavy a vlastně dvě plnohodnotná zařízení v jednom. Již se tak není nutné rozmýšlet, zda na cesty vzít tablet či klasický počítač.

Související články

Leave a Comment