Roztomilá digitální chůvička s dětskou tváří

Zařízení pro monitoring dětí v posledních letech neprochází zrovna velkou revolucí. Proto jsme rádi, když se objeví nějaká novinka, která znamená alespoň evoluci. Inteligentní monitorovací systém Arlo Baby zaujme na první pohled. Nabízí tvář oblíbených dětských hraček a širokou řadu funkcí pro zajištění bezpečí nejmenších členů rodiny.

Monitorovací systém Arlo Baby se liší především svým hravým designovým provedením. Tělo zařízení lze variabilně měnit díky skinům. To znamená, že kameru lze osadit třemi motivy – králíčka, kočičky a pejska. Motivy jsou snadno výměnné, lze je tedy z kamery kdykoli sundat a vyměnit je za jiné. Další motivy v podobě zvířat lze dokoupit samostatně (jeden stojí 900 Kč). Přístroj o rozměrech 111 x 68 x 65mm a váze 330 gramů je možné přimontovat i na zeď (nutné pořídit držák). Jeho nastavení nezabere déle než 5 minut.

chuvickaDíky bezdrátovému provedení v kombinaci s dobíjecími bateriemi (kapacita 2 440 mAh, vydrží v závislosti na využití několik dní) lze s kamerou manipulovat a umístit je prakticky kamkoli. V případě potřeby dlouhodobého monitorovaní není samozřejmě problém systém napájet také alternativně prostřednictvím AC kabelu.

Kromě originálního vzhledu nabízí Arlo Baby řadu technologických a bezpečnostních funkcí zajišťujících nepřetržitý dohled a ochranu dětí i celé domácnosti. Patří mezi ně např. Full HD rozlišení (1 080p s 30 snímky za sekundu), osminásobný digitální zoom či režim nočního snímaní a monitorovat lze prostor v úhlu až 110°. Připojení k datové síti je řešeno prostřednictvím Wi-Fi (pásmo 2,4 a 5 GHz).

Arlo Baby obsahuje rovněž pohybový a zvukový senzor, který v případě pláče či jiné neobvyklé aktivity dítěte okamžitě zašle rodičům hlášení na mobilní zařízení. Díky zabudovanému obousměrnému audio systému dokonce hlídač dítěte mohou nejen zřetelně slyšet hlasy a zvuky v místnosti s umístěnou kamerou podobně jako u systémů dětských chůviček, ale navíc na svého potomka také přímo mluvit.

baby cameraSoučástí monitorovacího systému je také zabudovaná lampička s velkým množstvím barevných odstínů včetně možnosti nastavení intenzity světla či inteligentní hudební přehrávač umožňující přehrávat libovolné zvuky, hlasy či ukolébavky a to včetně možnosti přidat vlastní. Součástí výbavy Arlo Baby je i speciální senzor, jež uživatele informuje o aktuálním stavu vzduchu v místnosti – teplotě, vlhkosti či úrovni těkavých organických látkách.

Nepřetržitý dohled je zajištěn díky mobilní aplikaci. Ta nabízí možnost sledovat v reálném čase streamovaná či již natočená videa, stejně jako záznamy okolí kamery pořízené při zaznamenání pohybu nebo zvuku. Aplikace zároveň slouží jako nástroj pro nastavení a správu kamery, včetně funkce lampičky a hudebního přehrávače. Ke kameře je možné dokoupit monitorovací displej, který se hodí v době, kdy nebude dostupné internetové připojení.

Veškeré nahrávky pořízené kamerou Arlo Baby se automaticky ukládají do cloudového úložiště. Jeho základní verze je dostupná všem uživatelům zdarma a videa jsou v něm bezplatně uložena po dobu sedmi dní.

Chůvička Arlo Baby s množstvím praktických funkcí, které můžete snadno využívat v telefonu nabízí přesně to, co potřebuje rodič pro své dítě v noci. Video je kvalitní, chválíme kompaktní design, všestranně nastavitelnou aplikaci a možnost konfigurovat citlivost mikrofonu. Kromě vyšší ceny (8 000 Kč) bychom snad vytkli pouze mírné zpoždění v přenosu informací na smartphone.

Související články

Leave a Comment