Prodloužení intenzivní spolupráce s brněnskou univerzitou

MU Brno

Přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích prodloužil smlouvu o vzájemné spolupráci s MU na další období. Spolupráce se dlouhodobě zaměřuje na výchovu špičkových softwarových inženýrů, pomáhá aplikovat výzkum vzdělávacích institucí do praxe a umožňuje studentům Fakulty Informatiky a mladým vědcům získávat a sdílet znalosti a praktické zkušenosti. Tato spolupráce komerční a akademické sféry nabízí studentům nejen přístup k rozsáhlé komunitě open source projektů a know-how, ale především poskytuje podmínky pro to stát se uznávanými odborníky v oblasti návrhu a vývoje komplexních softwarových řešení.

Red Hat dlouhodobě úzce spolupracuje s vysokými školami v České republice a aktivně podporuje studenty nejenom technických oborů, kteří mají jedinečnou možnost již během studia získat praxi v globální společnosti. Skrze dlouhodobou spolupráci se vzdělávacími institucemi počínaje středními školami Red Hat pozitivně ovlivňuje rozvoj a kvalitu českého vzdělávacího systému.

MU BrnoMezi hlavní formy spolupráce Red Hatu a MU patří vedení závěrečných bakalářských a magisterských diplomových prací na témata týkající se reálných projektů, přičemž v průměru se jedná o 18 obhájených prací za semestr. Významný je také sponzoring doktorandů a jejich projektů v laboratořích, Red Hat nabízí i možnost využívat výzkumné zázemí přímo ve svém R&D centru, kde mohou studenti pod vedením odborníků Red Hatu realizovat komunitní projekty i vlastní specifické výzkumné záměry.

Intenzivní spoluprací s lokálními univerzitami a vzděláváním mladých lidí podporuje Red Hat i rozvoj města Brna jako centra technologických inovací, které si před 13 lety zvolil za sídlo jednoho ze svých největších vývojových center. Red Hat si Brno vybral právě z důvodu koncentrace talentů, ze kterých díky spolupráci s univerzitami pomáhá vychovávat špičkové odborníky. Red Hat ve svém centru dnes zaměstnává přes 1000 lidí.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment