Outdoorový access point pro prostředí s hustým provozem

Access-point-TP-Link-EAP225-Outdoor

Špatné pokrytí Wi-Fi signálem se řeší nejen v budovách, ale i mimo ně. Výrobci routerů a přístupových bodů se tak snaží nejen o co nejlepší šíření signálu, ale také vyrábí nové produkty zajišťující lepší pokrytí, a to včetně možnosti použít je v outdooru a pomáhají jim v tom nové technologie, jako je například MU-MIMO. Jak si stojí čerstvá novinka čínského předního výrobce přístupových bodů?

Společnost TP-Link si pro nás na léto připravila nový gigabitový venkovní bezdrátový přístupový bod EAP225-Outdoor s technologií 11AC Wave 2, díky které poskytuje větší pokrytí Wi-Fi signálem. Je určen pro firmy, hotelové resorty, veřejná sportoviště, logistická centra, výrobní haly, sklady, veletrhy a výstavy či venkovní prodejní plochy. Své uplatnění si tak najde ve venkovních prostorech, kde dokáže nabídnou konektivitu za každého počasí.

Stvořen pro hustý provoz

Access point EAP225-Outdoor podporuje souběžnou rychlost přenosu v obou pásmech až 1 200 Mb/s. A protože je vybaven nejnovější technologií 802.11ac Wave 2 MU-MIMO, dokáže komunikovat s více klienty současně, a je tak vhodný pro prostředí s velmi hustým provozem. Technologie MU-MIMO (Multiple-User Multiple-Input Multiple-Output) vznikla v dílnách firmy Qualcomm. Má za úkol zrychlit a zkvalitnit bezdrátový Wi-Fi signál. Prostřednictvím rozšířené soustavy antén vytváří více datových toků současně, a tak výrazně pomáhá zlepšit celkový výkon Wi-Fi sítě propojením kompatibilních zařízení MU-MIMO. Díky speciálně vyvinuté konstrukci antén, vzhledu, možnostem napájení a instalace je model EAP225-Outdoor vhodný pro nejrůznější nasazení ve vnitřních i venkovních prostorech.

Stvořen pro outdoor

Access point má dvě všesměrové odnímatelné dualbandové antény, což znamená, že je lze odmontovat a použít jiný typ antén. Jeho elegantní design umožňuje použití i ve vnitřních prostorech, svými rozměry bez antén připomíná mobilní telefon, jeho rozměry jsou 215 × 46 × 27 mm a spotřeba energie se pohybuje kolem 10,5 wattů.

Rozměry nejsou tolik důležité, jako spíše jeho tělo. To je vyrobeno z plastu a bytelný kryt je odolný vůči klimatickým podmínkám. Pohodlně tak vytvoří Wi-Fi sít ve venkovních podmínkách a odolá i mrazu (pracovní rozmezí teplot je -30℃ až 70℃). Rychlost přenosu dat je až 1 200 Mb/s a to díky již zmíněné technologií MU-MIMO. Access point EAP225-Outdoor podporuje jak standard 802.3af PoE, tak pasivní PoE napájení, takže může být napájen z PoE switche nebo pomocí přiloženého napájecího adaptéru PoE.

Při testování splnil třídu ochranného krytí IP65 – je odolný vůči vodě, proti průniku prachu a nabízí ochranu proti zasažení bleskem do 4 kV a proti elektrostatickému výboji (ESD) do 15 kV. Instalace Access pointu jak na stěnu nebo sloupek je snadná, protože jsou k dispozici příslušné montážní sady.

Velký dosah a užitečný software s dálkovou správou

Díky vysokému přenosovému výkonu a všesměrovým anténám s vysokým ziskem poskytuje Access point EAP225-Outdoor stabilní pokrytí bezdrátovým signálem s dosahem ve venkovních podmínkách přes 200 metrů v pásmu 2,4 GHz a více než 300 metrů v pásmu 5 GHz. Se softwarem Omada je možné mít z jednoho místa pod kontrolou stovky vnitřních i venkovních access pointů. A tento způsob řízení sítě je velmi efektivní a intuitivní. Pro vás jako prodejce to znamená, že prodáte-li tento hardware také se svojí službou, můžete ho na dálku snadno konfigurovat, kontrolovat funkčnost či případně diagnostikovat.

S ohledem na určení pro náročná prostředí s mnoha uživateli je přístupový bod, stejně jako další produkty TP-Link EAP, vybaven robustním zabezpečením pomocí serveru Radius, pro ověřování uživatelů slouží tzv. kaptivní portál a riziku vzájemného narušení bezpečnosti jednotlivých uživatelů sítě pomáhá předcházet funkce Multi-SSID pro vytvoření oddělených sítí pro různé uživatele. Praktická autentizace hostů sítě Wi-Fi probíhá díky podpoře přihlášení přes Facebook a SMS pomáhá rozšířit obchodní aktivity.

Závěrem a zhodnocení access point TP-Link EAP225-Outdoor

Access point TP-Link EAP225-Outdoor byl speciálně navržen pro venkovní použití. Zde dokáže obsloužit nejen větší počet zařízení na vzdálenost až 300 metrů, ale je vhodný zejména do prostředí s velmi vysokým datovým provozem. Speciálně navržený kryt odolný vůči povětrnostním podmínkám s certifikátem IP65 zajistí, že v outdooru, bude jako doma. Zařízení má rovněž speciální voděodolné antény. S cenou startující na 2 400 Kč je tak lákavým vhodným zařízením pro všechny, kteří chtějí budovat kvalitní venkovní sítě.

Související články

Leave a Comment