Nové pojetí divadla díky laserovému projektoru

PT-RZ770

Společnost Panasonic spolupracuje s Divadlem bratří Formanů na novém představení DEADTOWN. V představení byl použit laserový projektor Panasonic PT-RZ770 s objektivem ET-DLE150, který umožňuje ztvárnit prostředí Divokého západu a inscenuje němou filmovou kovbojku a grotesku.

„Před pár lety by chudá kočovná společnost o takové kombinaci nemohla ani snít. Ale doba jde kupředu, nové technologie se vyvíjejí rychlým tempem a stávají se dostupnými i nám,“ říká Petr Forman, spoluzakladatel Divadla bratří Formanů.

„Abychom patřičné iluze dosáhli co nejpůsobivěji, postavili jsme k tomu i nový divadelní stan. Stejně jako v našich předešlých představeních se snažíme tento prostor využít ve všech jeho dimenzích a díky fantazii a práci výtvarníků, kteří s námi dlouhodobě spolupracují, rozehrát v něm i loutky, masky či malované kulisy.“

„S tím pak samozřejmě souvisí i výrazná herecká akce, jemné světelné nálady, filmové animace, živá i reprodukovaná hudba či bohatá ruchová složka. Vše spojené do obrazů a atmosfér, podporujících příběh a jeho sdělení.“

V představení DEADTOWN se soubor opět snaží posunout ve své tvorbě o kus dál, a ke své tradiční ”rukodělné” práci, reprezentované silnou výtvarnou stránkou či loutkami, se tentokrát přidá i výrazná filmová složka, jejíž podstatnou součástí je animace promítaná právě laserovým projektorem Panasonic.

Projektor Panasonic PT-RZ770 byl vybrán pro jeho klíčové vlastnosti – bezúdržbové provedení pro až 20 000 hodin provozu, možnost instalace v jakékoliv poloze, zdvojený světelný zdroj, svítivost 7200 lm a kvalitu obrazu. Právě díky prakticky nulové potřebě údržby je projektor optimální pro putovní divadlo, protože se produkce nemusí starat o výměnu filtrů, stačí jej pouze nainstalovat a spustit. Zdvojený světelný zdroj pak zajistí, že v případě poruchy nedojde k přerušení představení a není třeba pak vracet vstupné.

Divadlo bratří Formanů hraje představení v Praze do konce června a poté se přesunuje do dalších destinací.

Divadlo bratří Formanů je už dvacet pět let jedním z nejvýraznějších uměleckých uskupení českého divadla. Svým netradičním pojetím, stylem práce a poetikou se však z něho zcela vymyká. Kromě bratrů Petra a Matěje Formanových a několika málo stálých členů, totiž vzniká pro každé představení nový tým, přinášející novou energii a dovednosti.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment