Návrat legendy fotografické techniky

SP360K4Kaerial-04

Značka Kodak působí na poli fotografie více než sto let. V době digitálních technologií, se Kodak ztratil z výsluní. Nyní přichází divize KODAK PixPro s digitálními fotoaparáty a akčními kamerami včetně 360° VR kamer a kompaktů s funkcí ultrazoom pro běžné i náročnější uživatele.

Společným rysem nových řad fotoaparátů je velice intuitivní ovládání. Řada Friendly Zoom se drží základních hodnot společnosti, které vyznávají maximální jednoduchost používání. Díky tomu je vhodná ke každodennímu užívání. Všechny modely Friendly Zoom nabízí vyvážený poměr mezi výbavou a dostupnou cenou, avšak bez ústupků na kvalitě zpracování nebo komponentech. Fotoaparáty této řady disponují snímáním fotografií v rozlišení 16Mpix, záznamem HD videa, jasným LCD displejem s živými barvami, kvalitní světelnou optikou a až 20násobným optickým zoomem dle konkrétního modelu.

Řada digitálních fotoaparátů Astro Zoom už dle názvu vyniká především možnostmi optického zoomu s obrovským rozsahem a širokou škálou nastavení v jednotlivých režimech. Ergonomicky tvarované tělo každého modelu je inspirováno profesionálními fotoaparáty. Nespornou výhodou těchto přístrojů je univerzální zoom s optickou stabilizací. S jedním objektivem a vysokým rozsahem ohniskové vzdálenosti odpadá potřeba nosit na zádech foto batoh a více objektivů.

Akční kamery Kodak jsou speciálně zkonstruované pro natáčení 360° videí. Mezi produkty jsou jak Full HD, tak 4K modely. Všechny jsou odolné proti prachu, mrazu, pádu nebo stříkající vodě. Videa jsou ve všech rozlišeních kompatibilní s platformou YouTube a Facebook 360°. Po nahrání na YouTube lze videa také se speciálními brýlemi sledovat ve virtuální realitě. Samozřejmostí je volně dostupná aplikace pro náhled videa a nastavení. Pro úpravu videí lze použít editovací software, který je též zdarma.

V současné době uvádíme pro český a slovenský trh následující produkty:

FRIENDLY ZOOM
Friendly Zoom FZ43
Friendly Zoom FZ53
Friendly Zoom FZ152
Friendly Zoom FZ201

ASTRO ZOOM
Astro Zoom AZ252
Astro Zoom AZ422
Astro Zoom AZ527

AKČNÍ KAMERY
SP360 Extreme Pack
SP360 4K Extreme Pack
SP360 4K Dual Pro Pack
SP360 4K Aerial Pack

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment