NAS, který ve firmě nahradí server

NAS

Network Attached Storage, tedy NAS už dávno není pouze datovým úložištěm. Vyvíjená jsou špičková zařízení, která podnikům přináší fantastický výpočetní výkon pro aplikace náročné na zdroje, jako je virtualizace počítačů, serverů, soukromý cloud a přehrávání či překódování videí ve 4K.

Tchaj-wanská společnost QNAP uvedla na trh řadu NASů TS-x77 zahrnující modely s procesorem AMD Ryzen 7 1700 (8 jader/16 vláken) a AMD Ryzen 5 1600 (6 jader/12 vláken), které podporují akcelerované šifrování AES-NI a až 64 GB DDR4 RAM. Pro akceleraci pomocí cache nebo co nejrychlejší úložiště jsou k dispozici dva sloty SSD M.2 SATA 6 GB/s. Každý model v řadě poskytuje porty USB 3.1 Gen2 10 Gb/s typu A a typu C a tři sloty PCIe pro co největší potenciál rozšíření. Mezi podporovaná zařízení pro PCIe patří grafická karta, 10GbE/40GbE NIC, PCIe NVMe SSD, rozšiřující karta USB 3.1 a karta QM2 (ta přidává další konektivitu M.2 SSDs nebo 10GbE).

NAS firemníRozměry šestipozicového NASu jsou 232 x 225 x 320 mm a váha 7,7 kilogramů. Jde o obdélníkové řešení béžové barvy. Přístup k šuplíkům s disky je zepředu (není zapotřebí žádných nástrojů pro jejich instalaci) a konektory se nacházejí na zadní straně, kde je pro zajištění optimálního chlazení přítomen i ventilátor. NASy samostatně detekují teplotu CPU a pevných disků, aby bylo možno dynamicky ovládat rychlost otáček ventilátoru, pro tišší chod ventilátoru. Řadu TS-x77 lze osadit pevnými disky 2.5″-SATA, 3.5″-SATA, M.2. V případě užití SSD cache zvyšuje celkový výkon systému a je dokonalou volbou k zvýšení celkového pracovního výkonu aplikací náročných na vstupní a výstupní operace (IOPS) například virtualizace.

Výkon a škálovatelnost především

Řada TS-x77 nabízí nejen dostatek výkonu, ale je dále škálovatelná a tak představuje úložné řešení pro různá podniková prostředí IT. Poskytuje také velkou míru flexibility při rozšiřování přenosové šířky sítí, funkcích s akcelerací GPU a úložné kapacity, díky čemuž dokonale odpovídá potřebám podniků a profesionálů.

Network Attached StorageVýhody spojené s více vlákny v řadě TS-x77 jsou vhodné zvláště pro virtualizaci – v testovacím prostředí LoginVSI dokáže model TS-1277 provozovat najednou až 16 virtuálních počítačů. Model TS-x77 je připraven na virtualizaci pro prostředí VMware, Citrix, Microsoft Hyper-V a Windows Server 2012 R2 s podporou iSER (iSCSI Over RDMA). Může hostovat virtuální počítače a kontejnery jako účinný univerzální server a podporuje snímky a zálohování virtuálních počítačů pro univerzální správu virtualizace. TS-x77 dle dostupných zdrojů bude podporovat nadcházející Virtual QTS, který uživatelům umožňuje provozovat větší počet virtuálních systémů QTS na jednom zařízení NAS, poskytnout výhody segregace zdrojů (CPU, paměť, síť), flexibilní zavádění aplikací a úspory energie, nákladů a prostoru.

Eliminace náhlých požadavků

Řada TS-x77 podporuje RAID 50/60 kvůli větší ochraně dat a náhodnému zapisování, čímž je zajištěna vyváženost mezi kapacitou, ochranou a výkonem. Nejnovější technologie Qtier 2.0 přidává možnosti sledování vstupů a výstupů pro úložiště se stupňováním pomocí SSD. Tím přidává zachování vyhrazeného prostoru cache pro zvládání náhlých požadavků na vstupy a výstupy v reálném čase, čímž se výrazně maximalizuje poměr cena/výkon.

Firemní NAS

 

Díky inteligentnímu operačnímu systému QTS 4.3 je řada TS-x77 komplexním úložným řešením pro ukládání dat, zálohování/obnovu, sdílení a správu. Integrované centrum QTS App Center obsahuje stovky aplikací instalovaných dle potřeby pro rozšíření funkci NAS při zvýšení zisků produktivity.

Závěrem

NASy řady TS-x77 jsou profesionální zařízení, která představuji pro podniky nejen dokonalý způsob pro ukládání dat, ale dostatek výpočetního výkonu. Nabízí několik způsobů, jak rozšířit úložiště podle potřeby, aby vyhovovalo růstu firmy nebo množství zpracovávaných dat. K dispozici je dostatek aplikací pro zvýšení produktivity. Výhodou je, že je možné dokoupit další vybavení podle potřeb, ke kterým se bude NAS využívat. Nejlevnější šestipozicovou verzi lze pořídit od 45 tisíc a dvanáctipozicovou verzi něco málo přes 100 tisíc korun.

Související články

Leave a Comment