Lenovo refreshlo portfolio spotřebních i byznys notebooků

Yoga S730_Dolby Speaker System

Podzimní novinky u Lenova se dotkly jak portfolia flexibilních notebooků, tak těch pro profesionály. Obměna se týká čtveřice konvertibilních notebooků z rodiny Yoga, druhou generaci zařízení Yoga Book C930 a zatím nejtenčí, nejlehčí a nejvýkonnější pracovní stanice Lenovo ThinkPad P1 přináší kombinaci spolehlivosti a tradičního designu. K těmto notebookům pak přibyl model Lenovo ThinkPad X1 Extreme.

Přepište stará pravidla s novou generací notebooku Lenovo Yoga Book C930. Stylové zařízení s váhou pouhých 799 gramů a 9,9mm profilem bude k dispozici v podobě hned několika zařízení – jako výkonný notebook, multimediální tablet, čtečka knih či jako poznámkový blok a grafický tablet. Elegantní vzhled ukrývá nejnovější procesor Intel Core i5 s vysokým výkonem, 4 GB RAM a až 256GB SSD disk s možností rozšíření paměti pomocí microSD karty o kapacitě až 512 GB. Primární 10,8palcový QHD displej s technologií IPS zprostředkuje větší prožitek z multimédií. Při stisknutí tlačítka se druhý displej s technologií e-ink v mžiku změní na dynamickou klávesnici s podporou více jazyků, čtečku elektronických knih nebo digitální papír pro zachycení všech vašich nákresů nebo zápisků. Pro snadnější práci s grafickými programy i psaní poznámek je tu pero Precision Pen s 4096 úrovněmi přítlaku. Yoga Book C930 zvládne až 9 hodin nepřetržité práce.

Elegantní provedení poskytne svým uživatelům Lenovo Yoga 530. Pro maximální výkon mohou uživatelé volit mezi osmou generací procesorů Intel až po Core i7 a procesory AMD Ryzen. Bohatý základ doplní až 16GB operační paměť a PCIe SSD úložiště s kapacitou až 512 GB. Díky nové zvukové technologii Dolby Audio Premium a širokoúhlému 14palcovému FHD IPS displeji s úzkými rámečky, si lze vychutnat skvělý zvuk. Osobnímu stylu i pracovním požadavkům svých uživatelů se snadno přizpůsobí Lenovo Yoga 730. Tento model disponuje nejnovější generací procesorů Intel až po Core i7, až 1 TB úložištěm a dotykovou obrazovkou s podporou elektronického pera Active Pen 2. S Lenovo Yoga 730 zvládnete úkol zapsat nejen na klávesnici, ale i přímo na displeji zařízení. Kreativitě se tak meze nekladou. Navíc veškeré výtvory zobrazí volitelný širokoúhlý 4K displej s IPS technologií.

Pro uživatele, kteří hledají zařízení s prémiovým designem z leštěného hliníku ve velmi lehkém provedení, je tu Lenovo Yoga S730. Při váze 1,1 kg a tloušťce pouhých 11,9 mm ani nepoznáte, že nějaký notebook v tašce máte. Flexibilitu laptopu navíc rozšiřuje možnost rozevření až o 180°. Lehce přenosnému modelu nechybí baterie s výdrží až 12 hodin, takže se můžete v klidu věnovat práci či zábavě i mimo pohodlí domova či kanceláře. Čtveřici novinek uzavírá Lenovo Yoga C930, který ve svém tenkém a odolném hliníkovém šasi spojuje výkon s designem – procesor Intel Core osmé generace, 16GB operační paměť a PCIe SSD disky. Zážitek ze sledování filmů na dotykovém 13,9palcovém IPS displeji doplňuje rotující zvuková lišta se systémem reproduktorů Dolby Atmos umístěná přímo v otočném kloubu notebooku.

Pracanti pro profesionály a náročné
Ten, kdo pro práci potřebuje tenký, lehký, a přitom odolný a výkonný notebook, jistě ocení ThinkPad X1 Extreme. Kombinace hliníku, skelných a karbonových vláken použitých při výrobě šasi dodává notebooku maximální odolnost před mechanickým poškozením. Vybaven je Intel Core s podporou až Core i9, diskrétní grafickou kartou NVIDIA GeForce 1050 Ti maxQ a 64 GB RAM. Nejen na cestách ocení uživatelé velkou integrovanou baterii s výdrží až 15 hodin na jedno nabití. Díky technologii Rapid Charge je navíc možné získat 80 % kapacity baterie pro další práci už po jedné hodině nabíjení. Důležitou součástí ThinkPad X1 Extreme jsou prvky pro zabezpečení všech dat. Ať už se jedná o dva rychlé M.2 SSD disky s možností zrcadlení, o čtečku otisků prstů, o čip dTPM 2.0, který pomáhá šifrovat vaše data, nebo fyzický kryt webkamery proti všem nezvaným hostům.

Dostatečný výkon i pro ty nejnáročnější grafické programy poskytne mobilní pracovní stanice Lenovo ThinkPad P1. Ta je vybavena až osmou generací procesorů Intel Xeon a Intel Core s možností přetaktování až na 4,4 GHz. K dispozici je 64GB operační paměť, certifikace pro ISV aplikace a grafická karta až NVIDIA Quadro P2000. Vybavení tohoto modelu ale není na úkor velikosti a váhy – ThinkPad P1 váží pouhých 1,7 kg a jeho tloušťka nepřesahuje 18 milimetrů. Jedná se tak o nejtenčí pracovní stanici Lenovo. Profesionální výkon podporuje i perfektní zobrazení. ThinkPad P1 disponuje dotykovým 15,6palcovým IPS displejem s rozlišením až 4K, 100% pokrytím barevného gamutu Adobe a jasem až 400 nitů. Samotný výkon ThinkPadu P1 zaštiťuje charakteristické černé provedení, skleněný touchpad a legendární ThinkPad klávesnice. Pracovní stanice by ztratila na své kompatibilnosti, pokud by k ní uživatelé museli nosit neskladný zdroj. Proto je u tohoto modelu i důraz na adaptér, který je o 35 % menší a lehčí než u předchozích modelů.

Související články

Leave a Comment