Krabička pro nekončící zábavu v obýváku

Evolveo MultiMedia Box

Dnešní televizory jsou natolik chytré, že z trhu prakticky vytlačily většinu multimediálních center, které kombinují hned několik zařízení v jednom. Tyto krabičky určené pro přístup k audiovizuálnímu obsahu, internetu, aplikacím či hrám se však změnily a na trhu objevily nově vybavené. Co umí další generace jedné z nich?

Společnost Evolveo se již dlouhá léta zabývá vývojem multimediálních center. Aktuálně uvedla na trh MultiMedia Box M8 s osmijádrovým procesorem OctaCore a 3GB operační paměti. Společně s grafickým procesorem ARM Mali-T82 a duálním Wi-Fi připojením (2,4 a 5 GHz pásmo) dle standardu IEEE 802.11ac je tak zajištěn dostatečný výkon pro přehrávání multimediálních souborů, hraní her nebo přehrávání videa v rozlišení 4K.

Parametry zdatného pracanta

Multimediální přehrávač využívá operační systém Android 7.1. K zařízení se dodává dálkový ovladač, který slouží ke snadnému ovládání uživatelské rozhraní předinstalované multimediální aplikace Kodi. MultiMedia Box M8 navíc podporuje formát Dolby Vision, DTS Digital Surround a také HDR pro jasnější a živoucí barvy s temnou černou. Samozřejmostí je hardwarové dekódování při přehrávání videa ve vysokém rozlišení Utra HD 4K2K s kompresním formátem H.265/HEVC až 60 snímků za sekundu a video výstup HDMI 2.0a. Pro toho, kdo nechce využívat bezdrátového Wi-Fi připojení, je tu připraveno gigabytové LAN síťové připojení.

Zařízení o rozměrech 120x20x120 mm a váze 218 gramů není vybaveno žádným velkým úložištěm –k dispozici je integrovaný 16GB prostor. To však nikoho nemusí trápit. Obsah je možné načítat jak z internetu, tak z externího úložiště (např. typu NAS), zrcadlit ze smartphonu (funkce Miracast), či připojením externího disku či USB flash disku prostřednictvím USB portu (k dispozici jsou hned tři). Nechybí ani optický digitální zvukový výstup (S/PDIF) a slot pro microSD kartu. I díky absenci disku a nových technologií není nutné zařízení chladit, a proto v něm nenajdeme žádný ventilátor a jeho provoz je tichý. Velkou výhodou je, že k němu lze připojit klávesnici a myš.

Zábava na dosah ruky

Android v MultiMedia Box M8 umožňuje přistupovat k celému obsahu na Google Play. To znamená, že si můžete pouštět filmy, hudbu, stahovat a hrát hry (doporučujeme dokoupit gamepad). Přehrávač také podporuje aplikace iVysilani (Česká televize), iPrima (Prima TV), O2 TV, Horizon Go (UPC), Voyo (NOVA TV), Stream.cz, Netflix, HBO Go a mnoho dalších. Obrovskou výhodou je přítomnost zmíněné aplikace Kodi. Je jakýmsi mozkem multimediálního centra. Dostupná je v češtině, podporuje české znaky a to včetně titulků s českou diakritikou. Aplikace již dlouhá léta patří k tomu nejlepšímu, co je možné v tomto segmentu používat. Nechybí v ní informace o počasí a možnost sledovat živá vysílání – stačí používat předinstalované, nebo doinstalovat doplňky, které to umožní. Mezi nimi nemůže chybět YouTube, Netflix a mnoho dalších. K dispozici je i plnohodnotný internetový prohlížeč, takže obsah webu lze konzumovat velmi snadno. Po instalaci Skype je možné vést hovory zdarma s kýmkoliv na celém světě.

Závěrem, aneb zhodnocení Evolveo MultiMedia Box M8

V Evolveo MultiMedia Box M8 získáte nejen možnost sledovat fotografie, videa, poslouchat hudbu, ale také hrát hry. Zprostředkuje nekončící on-line zábavu a to i díky odladěnému Androidu 7.1 a možnosti instalovat aplikace z Google Play a další doplňky v aplikaci Kodi. Ovladatelnost je na velmi dobré úrovni. Tu a tam lehce zamrzne či je nutný restart. Jinak však pracuje, jak má. S cenovkou začínající na 2 900 Kč jde tak o více než vydařeného nového zástupce další generace multimediálních center.

Související články

Leave a Comment