Když nechcete smartphone stále nabíjet a požadujete kvalitní fotografie

Asus ZenFone 4 Max

Výdrž mobilních telefonů na jedno nabití není stále taková, jakou by si uživatelé přáli. Vývojáři a výrobci technologií však neusínají na vavřínech a po malých kouskách pracují i na tom. Představíme vám telefon, který umožní surfovat na webu až 26 hodin a navíc pořizuje ve své cenové kategorie relativně slušné fotografie.

Asus ZenFone 4 Max kromě velké výdrže, díky 5 000 mAh baterii se může pochlubit i duálním fotoaparátem s širokoúhlým objektivem, čtečkou otisků prstů. 5,5“ a displejem s HD rozlišením. Tohle vše pohání baterie až 46 dní v pohotovostním režimu, to znamená, že na něm moc nesmíte pracovat. Srdcem telefonu je procesor Qualcomm Snapdragon 430 a sekunduje mu 3 GB RAM. Tělo telefonu je z hliníkové slitiny se zaoblenými tvary a dostupné barevné provedení jsou – černá, růžová a zlatá. Povrchová úprava je pískovaná. 2.5D sklo pokrývající dotykovou obrazovku plynule navazuje na zadní kryt, díky čemuž se telefony příjemně drží.

Telefon má duální zadní fotoaparát. Jako hlavní byl vybrán snímače s rozlišením 13Mpx s možností pořizovat snímky ve 120°. Jde tak o širokoúhlý fotoaparát. Obsahuje PixelMaster clonu f2,0 a sekundární kameru s širokoúhlým objektivem s úhlem zorného pole 120°, což je dvakrát více než u standardního fotoaparátu. Výhodou širokoúhlého režimu je, že na snímek se vejde více osob i okolního prostředí. To je užitečné např. v případech, kdy není možné kvůli omezenému prostoru více odstoupit od fotografovaného objektu.

Asus ZenFone 4 Max roseVrátíme se ještě ke kapacitě baterie. Ta činí úctyhodných 5 000 mAh. Díky energeticky úspornému procesorem poskytuje ZenFone 4 Max výdrž až na 46 dní pohotovostního režimu ve 4G síti, 40 hodin hovoru ve 3G síti, 22 hodin přehrávání videa v rozlišení 720p nebo 26 hodin prohlížení webu přes Wi-Fi. Výhodou je, že telefon obsahuje dva plnohodnotné sloty na SIM karty, které podporují LTE připojení s rychlostí až 150Mb/s. díky tomu do něj můžete vložit nejen dvě SIM karty, ale také microSD kartu pro rozšíření interního 32GB úložiště až o dalších 256 GB. Uživatelé jistě ocení i snímač otisků prstů, který je ergonomicky umístěn pod displejem. Zaregistrovat dokáže až pět různých otisků prstů a přesně je detekuje bez ohledu na orientaci prstu na snímači.

Asus ZenFone 4 Max není nejvýkonnější telefon na světě, ale o to tu nešlo. Jeho přednosti jsou v dlouhé výdrži baterie a fotoaparátu, který podává slušný výkon. Hodí se především všude tam, kde je kladen důraz na práci – aby byl připraven plnit různé úkoly. Bohužel jeho cena je poněkud vyšší a tak s cenovkou přes 6 000 korun asi nebude volbou každého pracanta.

Související články

Leave a Comment