Jeden z nejvýkonnějších firewallů nové generace

xg firewall

Společnost Sophos oznámila, že nezávislá organizace NSS Labs ve své nejnovější zprávě označila firewall Sophos XG za jeden z nejvýkonnějších firewallů. Firewall značky Sophos patří podle této zprávy mezi tři nejlepší produkty doporučované z pohledu účinnosti ochrany. Firewall Sophos XG prošel úspěšně všemi testy stability i spolehlivosti a potvrdil tak, že nabízí nejvyšší možnou úroveň ochrany i výkonnosti za skvělou cenu.

Laboratoře NSS Labs posuzovaly celkem 11 předních firewallů nové generace a hodnotily účinnost ochrany, výkonnost, stabilitu, spolehlivost a celkové náklady na vlastnictví (TCO, Total Cost of Ownership). Během velmi náročného testování překonal Sophos XG řadu konkurenčních špičkových řešení a jako jeden z pouhých sedmi produktů získal hodnocení „doporučovaný“.

Nejnovější verzi firewallu XG nové generace uvedl Sophos v prosinci 2016 a mezi nejdůležitější novinky a vylepšení patří:

  1. Sophos Sandstorm – technologie umožňující blokovat dosud nezveřejněné obtížně zjistitelné hrozby, jako je nejnovější ransomware ukrytý ve spustitelných souborech, v PDF dokumentech nebo v dokumentech ve formátech MS Office. Potenciálně nebezpečné soubory jsou zaslány do cloudového sandboxu, tedy do bezpečného prostředí, které umožňuje bezrizikové otevření těchto souborů včetně pozorování následného chování.
  2. Synchronizovaná bezpečnost – rozšíření bezpečnostního mechanismu Heartbeat o detekci jeho nepřítomnosti a o ochranu cílů. Řízení přístupů ke koncovým bodům a serverům založené na stavu jejich ochrany omezuje – díky tomuto bezpečnostnímu mechanismu – potenciálně rizikové systémy do doby, něž budou stoprocentně důvěryhodné a bezpečné. Firewall XG navíc může určit původce neočekávaného síťového provozu.
  3. Bezpečná webová brána pro prostředí velkých podniků (Secure Web Gateway (SWG) – nový nástroj pro definování bezpečnostních politik, který umožňuje řízení přístupu k webovým zdrojům na úrovni uživatelů i skupin. Bezpečnostní politika spojená s webovými zdroji tak může být implementována v podobě jediného firewallového pravidla a stejně snadno může být i vynucována. Tato technologie tak umožňuje významné snížení počtu spravovaných pravidel.
  4. Podpora pro Microsoft Azure – díky dostupnosti v podobě přednastaveného virtuálního stroje v obchodě Azure Marketplace mohou IT manažeři firewall velmi snadno zprovoznit pomocí Azure Resource Manager nebo si danou instanci přizpůsobit konkrétním představám. Firewall Sophos XG nabízí podrobné a ihned po zprovoznění dostupné reporty, které jsou generované a ukládané lokálně. Tyto reporty poskytují přesný přehled o tom, co uživatelé v síti ve skutečnosti dělají.
  5. Dokonalejší uživatelské rozhraní – správa firewallu Sophos XG je snadnější než v případě jakéhokoli předchozího řešení, a to díky zcela novému ovládání s logicky organizovanými nabídkami a záložkami. Tedy díky prvkům, které zajišťují snadný přístup ke všemu podstatnému. Součástí je i snadno ovladatelný dialog s firewallovými pravidly, díky kterému je jednodušší a intuitivnější i správa komplexních pravidel.

Firewall Sophos XG je k dispozici jak v tradičním on-premise licenčním modelu jako hardwarové zařízení nebo jako řešení provozovatelné na všech hlavních virtualizačních platformách.  Nechybí ani varianta dostupná v rámci obchodu Microsoft Azure umožňující ochranu infrastruktury jako služby v cloudovém prostředí. Modelová řada hardwarových zařízení začíná na desktopové variantě s integrovanou Wi-Fi konektivitou a končí v podobě zařízení určeného pro montáž do racku, které je vhodné pro datová centra. Ceny jsou k dispozici u autorizovaných partnerů společnosti Sophos.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment