Jaroslav Veselý viceprezidentem divize Energy Schneider Electric

Jaroslav Vesely

Novým viceprezidentem Schneider Electric divize Energy a Servis pro Česko, Slovensko a Polsko se stal Jaroslav Veselý. Ten má více než dvacetiletou zkušenost v oboru získanou na klíčových manažerských pozicích.

„Mým hlavním úkolem je rozvoj obchodních aktivit v oblasti produktů i pokročilých systémů pro moderní elektrické distribuční sítě. V oblasti servisu se chceme zaměřit na řešení, která umožňují na instalovaných zařízeních snižovat provozní náklady, zvyšovat jejich spolehlivost i dobu provozuschopnosti,“ uvedl Jaroslav Veselý.

Nový viceprezident divize Energy a Servis přišel do Schneider Electric ze start-upové společnosti Via Electra, která navrhuje v BIM/3D komplexní elektro a automatizační systémy pro moderní budovy. Veselý společnost spoluzakládal a působil jako její jednatel. Další manažerské zkušenosti nasbíral na klíčových pozicích ve společnosti ABB – mezi jinými jako ředitel divize Systémy pro energetiku pro CEE, dále jako zemský ředitel pro Ukrajinu a jako globální marketingový ředitel pro přístrojové transformátory a senzory.

Jaroslav Veselý vystudoval na Vysokém učení technickém v Brně, Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií, obor Silnoproudá elektrotechnika, respektive Fakultu podnikatelskou, obor Ekonomika a Management. Mezi jeho zájmy patří kromě oblasti elektro také rodina, sport a literatura.

Související články

Leave a Comment