Inspirativní flexibilní notebook s tabletem dohromady

Stylový konvertibilní notebook s dotykovou plně výklopnou obrazovkou v kvalitním zpracování s audio technologií B&O Play pro dobrý hudební zážitek. Tím se může pochlubit nový stroj od předního amerického výrobce notebooků na světě.

Nový konvertibilní počítač HP Pavilion x360 15 přináší prvky známé z prémiových zařízení HP, jako trojrozměrnou kovovou základnu klávesnice, elegantní barevné varianty, ale i výrazně vyšší výkon a výběr z výkonných grafických karet. Notebook v různých konfiguracích je vhodný nejen pro počítačové nadšence, ale i pro běžné použití v domácnosti. Nabízí solidní výkon s vysokou energetickou úsporou v kombinaci s tenkým šasi.

Povedené miniaturní rámečky
Parametry notebooku jsou 358 x 243 x 19 mm a váha činí 2 kilogramy. Displej s uhlopříčkou 15,6 palců je dotykový, IPS s Full HD rozlišením. Novinka s označením HP Pavilion x360 dostala nové barvy – pořídit lze v elegantní bledě modré, světle zlaté a stříbrné. Displej má na třech stranách pouze miniaturní rámečky a zkosené hrany šasi připomínající tvarem přesýpací hodiny, tím usnadňuje otevírání zařízení ze všech tří stran.

HP Pavilion x360 15 pohání procesor Intel Core i5 osmé generace (model 8250U – 1,6/3,4 GHz 4jádra / 8vláken). Doplňuje ho operační paměť DDR4 s kapacitou 8 GB a frekvencí 2 400 MHz. Pro rychlé čtení dat je k dispozici 128GB SSD a pro ukládání větších objemů dat potom 1TB HDD. O grafiku se v tomto modelu stará AMD Radeon 530 s 2GB pamětí GDDR5. S tímto notebookem je možné nejen pracovat, ale také bavit se ve vysokém rozlišení a displej podává dobrou barevnost.

Konstrukce umožňuje 360° otáčení displeje
Notebook je vybaven klasickou klávesnicí a touchpadem i podporou vícedotykových gest. Klávesnice je podsvícená a má navíc numerickou část. Tím ovšem výpis ovládacích prostředků nekončí. Notebook je také možné ovládat pomocí velké dotykové obrazovky. Ve výbavě nechybí ani audio od Bang & Olufsen posílené funkcí HP Audio Boost. Přihlašování pomocí Windows Hello umožní volitelná čtečka otisků prstů, která se nachází pod klávesnicí. K využití je i funkce při kreslení nebo editaci dokumentů – jde o podporu simultánního použití pera a dotyku.

Ve víku je umístěna HD kamera a samozřejmě mikrofon. Kromě displeje má HP Pavilion x360 15 ještě jednu specialitu. Tou je konstrukce umožňující 360° otáčení displeje. A právě díky otočnému displeji (řešení notebooku ve stylu čtyři zařízení v jednom – notebook, tablet, stojánek a stan v jediném zařízení) je notebook připraven snad na vše, co od něj lze vyžadovat – od komunikace prostřednictvím internetu s rodinou, přáteli, kolegy, klienty a obchodními partnery, přes práci až po hraní her.

Závěrem, aneb zhodnocení HP Pavilion x360 15
HP Pavilion x360 15 je až nečekaně dobrý stroj. Má čím překvapit, nechybí mu rychlost, flexibilita, rozměry a ovládání. Šasi je pevné, nikde nic nevrže a i díky němu notebook vypadá dobře. Skvěle se bude cítit především u těch majitelů, kteří chtějí pracovat a bavit se. Baterie dokáže pohánět notebook až 10 hodin. V této hardwarové specifikaci notebook stojí 22 tisíc korun.

Související články

Leave a Comment