Herní sluchátka pro každodenní život

SteelSeries Arctis 3 jsou dlouhou dobu jedny z mála herních náhlavních sluchátek, které lze používat na veřejnosti díky jejich stylovému designu. Jejich vývojáři je nyní dále vylepšili a přidali komunikaci prostřednictvím Bluetooth, díky čemuž jsou pro uživatele ještě atraktivnější. Skončí-li hráči s hraním, mohou si do nich mimo domov pustit hudbu.

Bezdrát i drát využit najednou

SteelSeries Arctis 3 BluetoothSteelSeries Arctis 3 Bluetooth jsou vhodná pro použití s konzolí Nintendo Switch a jsou prvním headsetem nabízejícím tento typ kompatibility. Hráčům dávají možnost Bluetooth připojení a komunikace přes mobilní telefon, resp. aplikaci Nintendo Switch Online, zatímco poslech zvuků ze hry je zprostředkováno kabelem z Nintento Switch. Hráčům na konzolích PlayStation 4 či Xbox One poskytují totožnou výhodu. Zatímco jsou připojeni přes Bluetooth skrze mobilní aplikaci Discord, kde komunikují s přáteli, mohou si užívat audio z konzole připojené standardním 3,5mm konektorem.

Jde tak o první sluchátka svého druhu, které umožňují mít v jednom headsetu zvuk ze zařízení připojeného kabelem a zároveň bezdrátově přes Bluetooth. Jak však všichni hráči vědí, technologie Bluetooth má příliš velkou odezvu a je tak nevhodná pro hraní her.

Skvělý design

Arctic 3 Bluetooth jsou téměř totožné s předchozí generací Arctic 3, což je skvělá věc. Design je totiž perfektní, což potvrzovalo časté kladné hodnocení jejich uživateli. Vypadají totiž jako klasická sluchátka, než agresivní herní headset s LED. Většina připojení a ovládacích prvků náhlavní soupravy se nachází levém sluchátku. Nechybí ovládání hlasitosti, vypínač, stejně tak jako porty pro micro USB, analogový zvuk a oddělené audio konektory SteelSeries. V případě Bluetooth jsou tlačítka umístěna na pravém sluchátku, kde se nachází tlačítko pro spárování zařízení a pozastavení přehrávání skladeb.

Stejně jako standardní model Arctis 3 obsahuje i nový model Bluetooth odnímatelný audiokabel (jeho délka je 1,2 metrů) s dvěma vyměnitelnými rozšířeními: jediným 3,5 mm konektorem pro konzolové zařízení a mobilním, jako je Nintendo Switch, stejně jako duální 3,5mm konektory pro připojení k PC a porty mikrofonu. Tak se sluchátka SteelSeries stávají úžasně všestranná, zvláště když se podíváme na Bluetooth.

Ocelová konstrukce SteelSeries se automaticky přizpůsobí hlavě. To společně s polstrováním z měkké tkaniny a váhou 316 gramů znamená, že je lze použít všestranně a pohodlně se nosí.

Bluetooth, zvuk, mikrofon a výkon

Díky své přidané funkcionalitě Bluetooth přichází Arctis 3 od skvělých herních sluchátek k možnosti používat je při každodenních rutinách. Tak nabízejí komunikaci například s kamarády prostřednictvím aplikace Skype, Discord nebo telefonu, zatímco na pozadí stále hraje hudba. Arctic 3 Bluetooth zachovává stejnou zvukovou kvalitu původního modelu a nabízí dobrou kombinaci ostrých výšek a hlubokých basů. Náhlavní souprava vás ponoří do epických válek a vy tak uslyšíte odkud pochází každý laserový výboj či exploze.

Silné stránky patří také na vrub mikrofonu. Poskytuje jasný zvuk, který ocení nejen on-line hráči. SteelSeries Arctis 3 Bluetooth disponují technologiemi a funkcemi jako standardní headset Arctis 3 včetně zatahovacího ClearCast mikrofonu s bidirekcionální charakteristikou (zvuk je přijímán pouze zepředu a zezadu), která akusticky eliminuje hluk v pozadí a reprodukuje tak čistý zvuk. Arctis 3 Bluetooth se nabíjí přes micro USB a pracovat mají až 28 hodin při aktivním poslouchání. V praxi se nám toto potvrdilo.

Závěrem

Arctic 3 Bluetooth je skvělá náhlavní souprava pro každého, kdo chce jedno řešení, které lze používat jak pro hraní her, tak na cestách při poslechu hudby a telefonování. Kvalita zvuku je více než solidní a flexibilitu, kterou nabízí, je třeba ocenit. Polstrování sluchátek je vyrobeno z AirWave prodyšné tkaniny využívané v atletice, a tak nejen perfektně sedí na uších, ale zároveň se pod nimi nepotí. Dodávaný intuitivní software SteelSeries Engine umožňuje nastavení zvuku dle uživatelských preferencí a libovolné využití dostupných aplikací. Vytknuli bychom jim snad nevhodně umístěné ovládání hlasitosti, které si při protažení trikem buď zesílíte na maximum, anebo naopak ztlumíte a potom jste tímto nepříjemně překvapení. Sluchátka se prodávají od 2 500 Kč.

Související články

Leave a Comment