Herní notebook se 4 Wi-Fi anténami a 144 Hz

Herní notebooky získávají po celém světě čím dál tím více na popularitě. Jinak tomu není ani v ČR. Proto jejich výrobci berou tento trh vážně a přinášejí zajímavé inovace. Na trhu se objevil jeden takový, který je určen zejména hráčům FPS her.

Notebook z provenience Asus se vyznačuje funkčním designem, povrchovou úpravou víka ve stylu kartáčovaného kovu, novým rozložením klávesnice, zvýrazněnými herními tlačítky a předním světelným RGB pruhem s technologií Aura Sync. ROG Strix SCAR II GL504 jako první notebook na světě disponuje kombinací displeje se super tenkým rámečkem, obnovovací frekvencí 144 Hz a dobou odezvy 3 ms (z šedá do šedá). Ke hraní přispívá klávesnice HyperStrike Pro i technologie HyperCool Pro zajišťující chlazení procesoru Intel Core i7 Coffee Lake a grafické karty Nvidia GeForce GXT 1060. Novinka je také prvním herním notebookem na světě vybaveným více Wi-Fi anténami pro stabilnější hraní on-linovek.

Displej s obnovovací frekvencí 144 Hz
Strix SCAR II díky ztenčeným rámečkům kolem displeje nabízí také menší celé tělo notebooku. Notebook je tak o 2,33 cm užší než jeho předchůdce a také lehčí s celkovou hmotností 2,4 kg. Speciální pryžový rámeček obklopující displej jej chrání před poškozením při zavírání a otevírání víka. Matný IPS panel nabízí rozlišení 1 920 x 1 080 mm a podává vysoký jas a nabízí plynulý obraz, což především při hraní her umožňuje reagovat na to, co se právě ve hře odehrává.

Klávesnice se zvýrazněním WASD
Strix SCAR II je vybaven herní klávesnicí s technologií HyperStrike Pro, která bleskurychle reaguje na příkazy. Nabízí čtyři klávesové zkratky, čtyři zóny přizpůsobitelného RGB podsvícení kompatibilního s technologií Aura Sync a ergonomicky navržené klávesy s 0,25mm zakřivením. Technologie ROG Overstroke umožňuje dřívější reakci kláves a má delší aktivní zónu stisku pro jejich rychlé a snadné stisknutí. Na klávesnici je zvýrazněna skupina kláves WASD s průhlednými kryty a technologií N-key rollover. Klávesnice garantuje životnost 20 milionů stisků jednotlivých kláves.

Technologie pro eliminaci hluchých míst
Strix SCAR II v sobě integruje více Wi-Fi antén, které přispívají ke stabilnějšímu on-line hraní. Patentovaná technologie ROG RangeBoost využívá kombinaci čtyř antén, které jsou umístěny v přední a zadní části notebooku. Speciální algoritmus neustále skenuje a vybírá optimální dvojici antén pro pokrytí všech hluchých bodů. Díky tomu zvládne notebook pokrýt o 30 % větší plochu než s běžnou anténou. Nejnovější standard Wi-Fi 802.11ac Wave 2 poskytuje rychlosti až 1,7 Gb/s, tedy dvakrát vyšší než 802.11ac 2×2 a 12x vyšší než standard 802.11b/g/n.

Výkon na jedničku
Strix SCAR II pohání procesor Intel Core i7 osmé generace v kombinaci s 16 GB operační paměti DDR4 2666 MHz. O grafický výkon notebooku se stará herní grafická karta Nvidia GeForce GTX 1060. Pro data je tu spojení SSD M.2 NVMe PCIe s kapacitou 256 GB a pevného 1TB disku Seagate FireCuda. Rozměry notebooku jsou 26,1 x 361 x 262 mm.

Notebook má zabudovanou technologie inteligentních zesilovačů, která monitoruje výstup zvuku a provádí úpravy v reálném čase. Zvuky jsou tak díky tomu dynamické a basy hlubší. Nástroj Sonic Studio III poskytuje nejen opravdový herní zvuk, ale i prostorový zvuk pro sluchátka, stejně jako vylepšené streamování a záznam zvuku pro čistý přenos hlasu a redukci okolního šumu.

Extrémní chlazení s HyperCool Pro
Systém chlazení HyperCool Pro pomáhá notebooku využít maximum výkonného procesoru a grafické karty. Rozšířená chladicí deska absorbuje teplo a rovnoměrně jej rozšiřuje, aby se zabránilo přehřívání systému a aby teplota součástek čipové sady nepřesáhla hranici 90 °C. Dva 12V ventilátory poskytují větší průtok a zvýšený tlak vzduchu pro chlazení CPU a GPU a odvádějí horký vzduch ven z těla notebooku. Technologie HyperCool Pro obsahuje systém Anti-Dust Cooling, který využívá odstředivou sílu pro odstranění prachových částic a nečistot z útrob počítače. Zabraňuje tak hromadění nečistot v chladiči a zajišťuje tím stabilní herní výkon.

Běžná konstrukce víka notebooku by mohla blokovat proudění vzduchu ven z šasi, což by mohlo v kritických situacích vést k přehřátí systému. Lichoběžníkové víko použité u Strix SCAR II zlepšuje tepelnou účinnost až o 27 % oproti tradičním konstrukcím. Aplikace Overboost, kterou lze použít pro zvolení tří různých režimů ventilátoru, se aktivuje stisknutím kláves FN + F5 nebo klávesovou zkratkou Gaming Center. Režim Fan Overboost poskytuje nejrychlejší rychlost ventilátoru pro maximální chlazení notebooku při využití plného výkonu během náročných her. Tichý režim omezuje rychlost ventilátoru a spotřebu energie během méně náročných úkolů. Vyvážený režim potom poskytuje stabilní výkon ventilátorů při mírné hladině hluku.

Závěrem, anebo zhodnocení ROG Strix SCAR II GL504
Nadupaný herní notebook Asus ROG Strix SCAR II GL504 zaujme nejen svým působivým zpracováním, vysoce kvalitní obrazovkou s obnovovací frekvencí 144 Hz, ale také vynikající klávesnicí a robustním a dobře vypadajícím designem zapadající do konceptu Asus ROG. Na druhou stranu 144 Hz nelze využít ve všech hrách. Tepelný výkonost je střední (povrch není vařící), ale během hraní náročných her jsou poměrně dosti slyšitelné zvuky pocházející z ventilátorů.

Související články

Leave a Comment