Herní klávesnice s mechanickými spínači a RGB podsvícením

RESELLER CHANNEL NETWORK NEWS

Klávesnice je nepostradatelnou součástí počítače. Společně s myší je dennodenně více, či méně namáhána. Každý uživatel však by však měl preferovat něco jiného – co mu pro jeho činnosti vyhovuje lépe. V případě hraní her se vyplatí vsadit na produkty, které jsou nekompromisní a nabízejí opravdový herní zážitek. Na jednu takovou vybavenou světelnými efekty, jsme se podívali blíže.

Co může být v případě herní klávesnice důležitější, než kvalitní spínače? Zřejmě nic. I proto společnost Asus začala prodávat herní mechanickou klávesnici Strix Flare, ze série ROG, která využívá kvalitní spínače Cherry MX RGB s dlouhou životností. Klávesnice je vybavená i samostatnými media klávesami na levé straně pro snadné ovládání zvuku během hraní her. K dispozici je i odnímatelná podložka pod zápěstí, zajišťující příjemný komfort. K detailnímu nastavení klávesnice a efektů podsvícení slouží softwarový nástroj ROG Armoury II. Klávesnice podporuje i technologii Asus Aura sloužící k synchronizaci světelných efektů s dalšími komponentami.

Základem jsou kvalitní spínače

Celá klávesnice je pokryta hladkým tmavě šedým matným povrchem, design je čistý a ozvláštněn mayskými vzory, které má Asus rád a všeobecně používá u herní série ROG. Nenajdeme zde žádné bezdůvodné úhly, výčnělky nebo liché tvary. Asus se držel základního obdélníku a nevymýšlel rádoby ergonomicky tvarovanou verzi. O kvalitním provedení něco vypovídá i hmotnost, která činí 1,3 kilogramu a rozměry jsou 454 x 31 x 155 mm. Jak již bylo napsáno, ROG Strix Flare využívá spínače Cherry MX. Tyto spínače nabízejí lineární odezvu bez slyšitelného klapnutí a plynulé stisknutí kláves s měkčí pružinou pro rychlé a přesné ovládání.

Klávesnice je vybavena technologií 100 % anti-ghosting s N-Key rollover, která zajišťuje spolehlivé zaznamenání všech úhozů ve správném pořadí, bez ohledu na to, kolik kláves je stisknuto současně. Z našich zkušeností musíme říci, že spínače působí velmi bytelně a při hraní her nabízí bleskurychlé reakce s příjemnou zpětnou vazbou – tak akorát. Mimochodem, pro stisk spínače je nutné na klávesu působit silou 45 gramů.

Široké možnosti personalizace

ROG Strix Flare nabízí uživatelům možnost si podle své nálady či preferencí přizpůsobit její barvu, respektive světelné efekty, které jsou tři. Pro zářivé podsvícení, které rozšiřuje přizpůsobitelné osvětlení i mimo klávesnici, je po obou stranách klávesnice řada světelných LED diod. Díky podpoře systému Aura Sync přináší klávesnice celé spektrum barev a řadu dynamických světelných efektů, jež umožňují vytvářet unikátní barevná schémata. Všechna integrovaná osvětlení mohou být synchronizována se stále se rozrůstajícím portfoliem zařízení podporujících technologii Asus Aura Sync.

Další možnost pro zvýraznění se nabízí v pravém horním rohu, kde je místo pro takzvaný štítek. Vložit lze buď předem připravený znak ROG, nebo si navrhnout vlastní štítek z přiložené šablony a rozzářit pracovní plochu pomocí světelných efektů Aura RGB. Šablonu si přitom lze přeměnit k obrazu svému pomocí barevných nátěrů nebo tištěných samolepek, popřípadě lze využít služeb profesionálního tisku nebo laserového leptání.

Ovládání pod kontrolou

Zatímco většina herních klávesnic má umístěny ovládací prvky médií v pravém horním rohu, ROG Strix Flare má své vyhrazené mediální klávesy a ovládací kolečko hlasitosti umístěny vlevo nahoře. To je výhoda, protože hráčům jsou k dispozici právě tam, kde mají volnou ruku. I díky tomu lze pohodlně ovládat například zvuk ve hře, a přitom mít prst neustále na spoušti, respektive myši. Klávesnice je také vybavena vlastním rozhraním USB pro připojení dalších zařízení a odnímatelnou opěrkou na zápěstí, která zajistí pohodlí i při dlouhodobém hraní. Příjemným detailem jsou drážky na spodní straně pro praktické uložení kabelu.

ROG Strix Flare obsahuje software ROG Armoury II, vylepšenou verzi nástroje pro detailní ovládání ROG zařízení. To umožňuje pomocí intuitivního rozhraní vytvářet profily, přizpůsobovat barvy a světelné efekty, mapovat klávesy, zaznamenávat makra nebo sledovat hardwarové statistiky a analyzovat data během hry.

Závěrem, anebo zhodnocení Asus ROG Strix Flare

Herní klávesnice ROG Strix Flare je schopná klávesnice, která hráče nezklame, a nabídne hodně muziky, pokud její uživatel investoval do ekosystému Asus Aura Sync. V kombinaci s ostatními zařízeními z této série totiž vytváří moc hezký celek. Navíc se příjemně používá a vypadá skvěle. Ale pokud nemusíte nutně potřebovat klávesnici s Aura Sync a nevyžadujete všechna nabídnutá osvětlení, existují za nižší cenu lepší zařízení. Asus ROG Strix Flare totiž i právě díky těmto vychytávkám vyjde na 4 500 Kč.

Související články

Leave a Comment