Fantastická 4K webkamera s vysokou cenovkou

Logitech Webcam Brio 4K Stream Editions

Dnešní svět vyžaduje rychlost. Možnost spojit se s kýmkoliv a kdekoliv, a to třeba i na druhé straně světa je snadné. Stačí využít internet a šikovnou kameru, která nabízí mnohem více. Představíme vám webkameru, která je jak stvořená nejen pro komunikaci, ale také streamování a točení videa v rozlišení až 4K.

Mezi kvalitní počítačové příslušenství společnosti se mimo jiné dlouhá léta řadí kamery. Nová webová kamera Logitech Webcam Brio 4K Stream Editions rozlišením Ultra HD 4K umožňuje vést videochaty a vytvářet působivé streamy, kterými je možné živě přenášet hraní her nebo cokoli zajímavého, přičemž zachytí i nejjemnější detaily. Dalo by se říci, že díky notebooků a v nich vestavěným kamerám již nejsou zapotřebí další přídavné, ale opak je pravdou. Ten, kdo chce mít čistý obraz s vysokou kvalitou, sáhne po těch externích. Model od Logitechu se dokonale hodí nejen pro youtubery, ale také blogery a streamery.

Kompaktní a funkční

Malá oválná kamera Logitech Webcam Brio 4K Stream Editions je kovového provedení, takže není důvod se obávat, že by se ji při nešetrném zacházení něco stalo. Může se pochlubit rozměry 27 x 102 x 27 mm a váhou 63 gramů. Připojuje se prostřednictvím moderního rozhraní USB-C. Obraz dokáže snímat v zorném úhlu 65, 78 a 90° s pětinásobným digitálním zoomem. Rozlišení je 4K při 30 fps a 1 080p při 60 fps. Mikrofon je zabudovaný, duální, všesměrový s potlačením šumu. V balení je ještě přiloženo látkové pouzdro pro lepší transport, praktická krytka v případě, že je zapotřebí fyzicky zamezit případnému pozorování a především stojánek, pro pohodlné umístění kamery na monitor s možností polohování, díky čemuž ji lze umístit téměř na jakýkoliv monitor. Z plastu je potom vyrobena čelní strana, kde se nachází objektiv, senzory a dva otvory zabudovaného duálního mikrofonu. Žádná část kamery se nehýbe a ani nevrže.

Velkou výhodou je to, že kamera je na spodku vybavena stativovým otvorem. Takže ji lze umístit na trojnožku, ale třeba i klasický stativ a používat jako běžnou kameru, což se může hodit při hraní, nebo natáčení různých videi na blog či YouTube. Pokud stativ není k dispozici, tak i přibalený stojánek lze využít místo něj, a nejen jako stojánek pro monitor.

Kvalitní obraz

Model Logitech Webcam Brio 4K Stream Editions je optimalizovaný pro streamování. Díky tomu má vše, co si ti, kdo chtějí živě streamovat na profesionální úrovni, mohou přát, aby ještě více zaujali své diváky. Kromě zachycení detailů v rozlišení 4K je k dispozici režim priority snímkové frekvence, který zajistí konstantní stream s rozlišením 1 080p při 60 snímcích za sekundu, a kompletní integrovaný software XSplit Broadcaster. Samozřejmostí je automatické přizpůsobení jasu, což zaručí, že záběr nebude tmavý při zadním podsvícení, nebo když budete vycházet z místnosti ven.

Při použití režimu priority snímkové frekvence vytváří kamera obraz věrný skutečnosti. Navíc redukuje zadrhávání nebo zpožďování obrazu, když chcete vytvářet dramaticky zpomalené záběry nebo opakované sekvence. Kamera je vybavena aplikací ChromaCam od společnosti Personify, která s využitím umělé inteligence neutralizuje, vyhlazuje nebo odstraňuje obrazový šum, aby vaše streamy vypadaly profesionálně v jakémkoli prostředí. Úhel záběru je možné zúžit na 65 nebo 78 stupňů, aby byl soustředěn na přesné místo, nebo použít širší zorné pole 90°, když budete chtít divákům nabídnout záběr celé scenérie.

Software na jedničku

Webkamera je funkční ihned po připojení k počítači. Pro využití všech funkcí je však zapotřebí doinstalovat obslužnou aplikaci Logitech Gaming Software. Ta není přibalena a je nutné si ji stáhnout ze stránek výrobce. Na druhou stranu je plně lokalizována. Software byl optimalizován tak, aby poskytl řešení typu „vše v jednom“, jež zajistí kompatibilitu s rozlišením 4K a vysokou snímkovou frekvencí. Nastavovat v něm lze úhly pohledu kamery, digitální zoom i další pokročilé funkce. Ke každé kameře rovněž patří bezplatná roční prémiová licence na XSplit, která se vztahuje na aplikace XSplit Broadcaster a XSplit Gamecaster. Navíc OBS podporuje technologii Logitech Brio Stream, takže streamovat je možné hned po vybalení kamery.

Praktické zkušenosti

V případě snímání ve 4K je k dispozici pouze 30 snímků za sekundu. Toto nízké číslo je bohužel u rychlejších pohybů znát – obraz není plynulý a má tendenci se rozmazávat. Jakmile ji přepnete do Full HD, potom je vše v pořádku. Zvuk je výborný a působí věrně a intenzivně. Tak lze zapomenout na nutnost snímat zvuk externím mikrofonem.

Kamerou je možné zachytávat také snímky a používat ji tak jako fotoaparát. Fotografie pořizuje do rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů. Obrazová kvalita je přitom v případě fotografií velmi podobná jako u videí a zde stejně jako v případě videí platí, že v dobrých světelných podmínkách je kvalita poměrně slušná, s klesající hladinou osvětlení se však opět zhoršuje. I zde je k dispozici digitální zoom, ale jde pouze o zvětšený výřez, tedy neočekávejte kdovíjakou kvalitu.

Závěrem a zhodnocení Logitech Webcam Brio 4K Stream Editions

Webová kamera Logitech Webcam Brio 4K Stream Editions je určena všem, kteří chtějí přenášet kvalitní video a především pro ty, kteří si nechtějí pro záznam videí pořizovat zrcadlovku a další příslušenství. Kamera se vyznačuje kvalitní konstrukcí. Má 4K rozlišení, které má jistá omezení – nezvládá rychlé pohyby bez rozmazávání. Obrazová kvalita je však na dobré úrovni, blížící se reálnému pohledu. Nechybí ani užitečná softwarová výbava a duální mikrofon rozhodně ostudu zvuku neudělá. Pokárat musíme horší kvalitu při nižším světle a především cenu. Ta startuje na 5 000 Kč a to není zrovna málo.

Související články

Leave a Comment