ATC oslavilo 20 let na trhu se svými partnery

ATC 20 let

Je to už 20 let, co se osamostatnila tehdy ještě malá firma AT Computers. Při této příležitosti uspořádal distributor IT galavečer, kterého se zúčastnilo 820 lidí – resellerů i vendorů, stávajících i těch, kteří v IT už nepracují, ale k historii IT přispěli a společně s AT Computers vybudovali současnost.

Jak řekl Aleš Kilnar, předseda představenstva, byly to fajne roky a potkalo se tolik fajných lidí, že se těch 20 společných let u distributora rozhodli řádně oslavit a dostat téměř celé české 20leté IT pod jednu střechu! No, a kam jinam, než do industriálního komplexu multifunkční haly Gong v ostravských Dolních Vítkovicích.

Uvnitř už na příchozí čekala ATC čtveřice Aleš Kilnar, Petr Vaněk, Martin Wanke a Martin Harazím, aby hosty pozdravili osobně a předali jim malé dárky – mimo jiné CD kapely Nedivoč (s povolením večer divočit). Speciálně dámy dostaly bílou růži. Atmosféru dokreslovala hudba a zpěv jazzového tria a následně vystoupení nové ostravské kapely Nedivoč, jejíž CD již každý třímal v ruce. Na působivosti akci dodaly i živé sochy. Pro hosty byl od počátku připraven bohatý raut a několik degustačních stanovišť vína, pálenek, rumů, míchaných koktejlů a tzv. klidová zóna a LED zone s další nabídkou zahraničních nápojů.

Večerem provázel moderátor Roman Pastorek, který to na závěr rozjel i jako DJ. Program byl opravdu nabitý – od 20:00 hodin, po úvodních vystoupeních dvou kapel, čekalo hosty hodinu trvající pásmo ATC, které bylo plné zajímavých hudebních představení a vtipných vystoupení. První na programu bylo video shrnující 20leté působení ATC složené z nejdůležitějších mezníků a dat, proložené fotkami, nad kterými se nejedno oko zaslzelo dojetím. Poté si úvodní slovo vzali Aleš Kilnar, Martin Wanke, Petr Vaněk a Martin Harazím. Poděkovali všem příchozím za dlouholetou spolupráci, která se časem měnila v přátelství, a nostalgicky zavzpomínali na „staré“ časy.

Následně následovala taneční a hudební vystoupení umělců z Městského divadla v Brně. Zazněly hity jako Frozen, Cabaret, Kankán či známé hity z muzikálu Hair. Jirka Krhut, hudební umělec a kamarád ATC, všechny přítomné překvapil a rozesmál svým povídáním o nákupech v ostravské Karolíně, překladem frází a vět do nářečí Prahy, Brna a Ostravy, i svým hitem „Nenačítá“ alias „Felicita“. Vystoupil i světoznámý saxofonista Michal Žáček, nebo iluzionista Robert Fox s vystoupením „bleskové převleky“, které by si přál ovládat nejeden muž. Další video se soustředilo na ATC setkání, která jsou označována za legendární – hosté si zavzpomínali, že už 14 let je „átéčko“ baví školeními se zábavným programem a že si za ty roky prošli až 28 různými scénáři. Vrcholem večerního programu však bylo vystoupení zástupců jednotlivých oddělení ATC se songem „Parta ATC“, kde vtipně nastínili, jak to s tou každodenní prací v ATC vypadá.

Pak už se hosté přesunuli před Gong, vše okolo zhasnulo a jako pověstná třešnička na dortu na ně čekal ohňostroj, na který jen tak nezapomenou. Při návratu zpět do Gongu byl v interiéru promítán tzv. video-mapping – na zdech běžela jména všech zúčastněných s poděkováním za 20letou spolupráci.

Celý večer svými hity doprovázely kapely L.A.Sunday a OHIO, které už v minulosti na různých ATC setkáních roztančily nejednoho účastníka. Své vystoupení také předvedli beatboxeři a baviči En:Dru a Nasty, kteří jsou známí mimo jiné ze show „Na stojáka“. Ohnivou barmanskou show hostům předvedl Petr Hurta.

Související články

Leave a Comment