Společnost Arrow oznámila uzavření panevropské distribuční smlouvy s kyberbezpečnostní společností Centrify, která zahrnuje její kompletní portfolio řešení pro správu privilegovaného přístupu (PAM) na bázi identit.
Řešení Centrify pro správu privilegovaného přístupu na bázi identit vycházejí z principů Zero Trust, neboli „nikdy nedůvěřuj, vždy prověřuj a uplatňuj nejnižší oprávnění.“
Tato řešení poskytují organizacím účinnou ochranu proti neoprávněným přístupům a zneužívání dat, neboť spravují povolení pro přístupy nejen osobám, ale ve zvýšené míře i počítačům, které jsou často různě rozmístěny ve složitých hybridních a multicloudových prostředích.
Řešení Centrify zajišťují zcela hladkou správu identit a přístupů, zvyšují úroveň zabezpečení systémů a umožňují počítačům, aby byly schopny se samy proti kybernetickým hrozbám bránit.
Viceprezident divize Arrow ECS pro obchod v regionu EMEA Alexis Brabant k tomu uvedl: „K mnoha případům datových úniků dochází tak, že útočníci získají přístup do kritické infrastruktury a k citlivým datům prostřednictvím zneužitých privilegovaných oprávnění. Bezpečnostní řešení Centrify uplatňují inovativní principy, které přesně reagují na aktuální bezpečnostní problémy, jimž musí organizace na cestě digitální transformace čelit.“
Viceprezident společnosti Centrify pro celosvětovou distribuci a partnerství Chris Peterson uvedl: „Moderní organizace vyžadují moderní metody správy privilegovaných přístupů. Když potřebujete zabezpečit složité IT prostředí zahrnující cloud, DevOps, kontejnery a mikroslužby, prostor pro kybernetické útočníky se ohromně zvětšuje a ochrana pouze hesly už zkrátka nestačí. Díky řešením Centrify pro privilegovaný přístup na bázi identit může jakákoli organizace optimalizovat a zabezpečit privilegovaný přístup, ať již je žadatelem o přístup osoba nebo stroj a ať se jedná o cloud nebo lokální infrastrukturu. Díky obchodní spolupráci se společností Arrow teď budeme moci výrazně rozšířit rozsah i intenzitu našich distribučních strategií.“
Řešení Centrify zjednodušují správu privilegovaných přístupových oprávnění, neboť centralizují identity osob i strojů. Díky uplatňování principu minimálních oprávnění se pak v organizacích zužuje prostor pro potenciální kybernetické útoky, zlepšují se schopnosti organizace v oblasti shody s předpisy a celkově se snižují rizika, složitost i náklady spojené s moderní hybridní infrastrukturou podniků.