Americké vánoce podle AT Computers

ATComp americke vanoce

Reselleři jako obvykle netrpělivě čekali na letošní jaro a na to, jaké setkání jim letos AT Computers připraví, v jakém duchu se ponese a co vše je bude čekat. Tradiční místo většiny setkání pořádaných ATC – hotel Jezerka na Seči – se letos na jaře proměnilo dle stylu amerických vánoc.

Výzdoba byla opravdu dechberoucí – přesně tak, jak je to v Americe zvykem. Hned při příchodu vítali účastníky Santa Clausové – mezi nimi i Petr Vaněk a Martin Wanke. Vítal je i pohyblivý sob táhnoucí obrovské sáně a půvabné hostesky ve skřítkovských oblečcích, které příchozím nabízely horký punč a rozdávaly tematická vánoční trička se soby a santovské čepičky. Všude svítila spousta světýlek, visely papírové sněhové vločky a pletené punčochy, nechyběli ani obrovští sněhuláci a v kongresovém sále skoro pětimetrový vánoční strom a doslova hvězdy nad hlavou.

Tematicky bylo vyladěno také občerstvení, takže na rautu samozřejmě nechyběl tradiční krocan a typické americké pochutiny jako roastbeef, kuřecí křidélka, hot dogy, popcorn, čerstvé chipsy, sušenky pro Santu, muffiny, donuty, cheesecake a také vaječný koňak.

Po přivítání účastníky čekala úvodní přednáška – zahajovací slovo měl Martin Wanke jako Santa Claus. Všichni účastníci byli rozděleni do pěti týmů pro absolvování jednotlivých workshopů vedených vendory – ti se lišili na jednotlivých setkáních, celkově 5 akcemi zaznělo na 114 prezentací a workshopů, k zhlédnutí bylo celkem na 184 výstavek.

Po obědě vždy následovala přednáška ATC – Petr Vaněk shrnul vývoj trhu za minulý rok 2016. Jako další přinesl informace o novém produktu ATC – prodloužení záruky na řadu zboží z ATC. Mluvil také o jedinečných produktech, které ATC nabízí – CSP program, licence Kaspersky Lab, LFD a další. Nakonec shrnul změny na e-shopu ATC, z nichž nejdůležitější je asi informace, kde si reselleři mohou přímo vytisknout EET účtenku (aby bylo zákonu učiněno za dost).

Druhou ATC prezentaci vedl marketingový ředitel Martin Wanke, ten informoval o nových projektech – projektu X-PLAY (kde má ATC ambice zastřešit gamingový trh), o projektu X-DIABLO (nová vlastní česká značka domácích a herních počítačů), o projektu X-POS (EET pokladny) a o projektu Inovátor (pravidelný měsíční mailing s nabídkou nejnovějších produktů a vychytávek).

Jak už je na ATC setkáních zvykem, i letos bylo možné na jednotlivých workshopech získat za správné odpovědi žetony – dárečky, totéž pak i za výhry v jednotlivých soutěžích. Soutěžilo se v rychlosti pojídání popcornu, hádání pohádek z audiozáznamu a hádání tradičních vánočních dezertů z celého světa. Nasbírané „dárečky“ pak mohli účastníci směňovat za tombolu, kde byly například tiskárny, klávesnice, myši, kosmetika, vaječný koňak, plyšové hračky a další dárečky, dohromady přes 150 kusů.

Velmi očekávaný večerní program se nesl stále v duchu amerických vánoc – zazněly největší a nejznámější vánoční hity, pohádkové písně z muzikálů a další hudební pecky, to vše v provedení členů Městského divadla Brno. Do úžasu všechny přivedla píseň Frozen od držitelky Thálie Lucie Bergerové, v jejímž průběhu začalo v sále sněžit. Doslova sněžit. Neuvěřitelné. Krásný zážitek dokonala i několikanásobná mistryně ČR ve stepu Bára Pichlová – měli jsme co dělat, abychom zvládli sledovat kmitání a klapání jejích nohou J Pak byli všichni „vyhnáni“ ven před hotel, kde je čekaly láhve šampusu a úžasný ohňostroj. Po návratu do sálu už vyhrávala kapela L.A.Sunday a nechyběla také kapela Velvet se svou Retro show – oběma se parádně podařilo roztančit téměř všechny přítomné. A komu ani toto nestačilo, mohl večer (a někteří i ráno) zakončit s DJ Michalem.

Celkově se jarního setkání zúčastnilo přes 800 unikátních resellerů, celkem přes 1400 lidí.

ICT NETWORK NEWS byl mediálním partnerem akce.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související články

Leave a Comment