Gartner: Yieldigo v prestižním výběru Cool Vendor

Dudek - Klečka - Psota

Gartner Cool Vendor 2019Yieldigo poskytovatel služeb v oboru optimalizace cen, byl ve zprávě společnosti Gartner zařazen do výběru Cool Vendor v kategorii Digital Commerce pro rok 2019 jako jediná neamerická společnost. Analytici společnosti Gartner definují Cool Vendora jako mladou firmu, jejíž služby a technologie jsou inovativní, mají zásadní dopad na byznys a mění v daném oboru status quo.

Gartner ve zprávě označuje Yieldigo jako SaaS (Software as a Service) řešení, které pomáhá prodejcům naceňovat zboží pohledem zákazníka. Podle Gartneru nabízí řešení společnosti Yieldigo, používající strojové učení, vysokou míru automatizace a přináší obchodníkům zvýšení profitu o 5 – 15 %.

David Klečka, CEO a co-founder společnosti Yieldigo říká: „Pro nás, coby poměrně mladou českou firmu, je označení Cool Vendor něčím, na co jsme opravdu velice hrdí. Naším cílem je pomocí metod big data a pokročilé matematiky dostat pohled zákazníka znovu do středu cenové strategie prodejních řetězců.“

Yieldigo se zaměřuje na rozvíjející se oblast umělé inteligence a vytvořilo univerzální platformu pro řízení cenotvorby. Jejím prostřednictvím mohou maloobchodní řetězce rozšířit své stávající systémy a pomocí A/B testování si vyzkoušet její přínos. Díky obchodní politice “Pricing-as-a-Service” (PraaS™) jej zájemci mohou využít zcela bez rizika.

Související články

Leave a Comment