CMC Magnetics koupí Verbatim

ICTNN Verbatim

Společnost Mitsubishi Chemical Corporation a její dceřiná společnost Mitsubishi Chemical Media Co., Ltd. oznámili dohodu o prodeji segmentu paměťových médií, včetně optických disků, USB flash disků a dalších obchodních činností a aktiv provozovaných skupinou Verbatim společnosti CMC Magnetics Corporation.

Společnost CMC Magnetics Corporation, která již léta úspěšně působí na trhu paměťových médií, byla založena v roce 1978 a je předním světovým výrobcem optických disků. Se společností Mitsubishi Chemical Corporation jí pojí dlouhodobé partnerství prostřednictvím licencování technologií pro výrobu optických disků.

Zatímco Mitsubishi Chemical Corporation usiluje o zintenzivnění řízení obchodního portfolia Mitsubishi Chemical Holdings Group na základě střednědobého plánu managementu skupiny „APTSIS 20“, CMC Magnetics Corporation chce rozšířit segment paměťových médií nejen prostřednictvím vlastní výrobní technologie, ale chce také stavět na globální prodejní sítí a technologiích Mitsubishi Chemical Corporation, takže dohoda bude výhodná pro obě strany.

„Změna vlastnictví společnosti Verbatim je pro Mitsubishi Chemical (MCC), CMC Magnetics i Verbatim samotný dobrým řešením,“ říká Clive Alberts, prezident Verbatim EUMEA. „Z hlediska MCC a jejího hlavního zaměření podníkání v oblasti chemie a B2B se značka Verbatim stávala stále více okrajovou činností a její prodej je tak v souladu se střednědobým plánem řízení společnosti MCC. Naopak pro CMC nabízí vertikální integrace Verbatimu nejen další posílení pozice v oblasti optických médií, ale také diverzifikaci do dalších kategorií a kanálů, které již obsluhují globální prodejní a marketingové činnosti společnosti Verbatim,“ řekl Clive Alberts, Prezident Verbatim EUMEA.

Verbatim

Související články

Leave a Comment