Arrow uzavírá distribuční smlouvu s Alibaba Cloud

Alibaba Cloud logo

Arrow Electronics uzavřela distribuční smlouvu s cloudovým poskytovatelem Alibaba Cloud, který je součástí skupiny Alibaba Group. Díky distribuční smlouvě získají podniky a reselleři v regionu EMEA přístup ke cloudovým řešením postaveným na rozsáhlé infrastruktuře Alibaba Cloudu.

Alibaba Cloud patří mezi tři největší světové poskytovatele veřejného cloudu a v Číně je v tomto oboru poskytovatelem největším. Tato platforma nabízí rozsáhlou sadu cloudových řešení například na podporu strategie DevOps, elastického computingu, relačních databází, cloudových úložišť, obnovy po selhání, bezpečnosti, sítí pro dodávání obsahu a mnoha dalších řešení.

Alibaba Cloud poskytuje služby cloud computingu podnikům po celém světě a je expertem na vertikální řešení pro maloobchod, finance, logistiku, řízení výroby, média a zábavní průmysl a také pro internetový průmysl. Společnost vznikla v roce 2009 a v současné době provozuje 61 zón ve dvaceti regionech světa, včetně datových center v Číně, Německu a Spojeném království.

„Cloudová platforma poskytovatele Alibaba Cloud patří k největším veřejným cloudům na světě a naše distribuční smlouva přinese zejména menším a středním resellerům příležitost využívat řešení Alibaba Cloud na trhu EMEA,“ řekl Alexis Brabant, vicepresident Arrow ECS pro obchod v regionu EMEA. „Ve světě se prosazuje trend využití více cloudů a my chceme našim zákazníkům umožnit, aby si mohli vybírat z ještě širšího spektra řešení a služeb přizpůsobených potřebám jejich koncových zákazníků. Díky řešením Alibaba Cloud navazuje Arrow na svou strategii budování silného portfolia cloudových řešení, a to i v progresivních oblastech analytiky, blockchainu, umělé inteligence, internetu věcí a bezpečnostních aplikací.“

„Jako globální lídr v oblasti datové inteligence chápeme, jaké příležitosti mohou cloudové technologie pro resellery znamenat,“ řekl Max Tao, manažer pro strategické aliance v Alibaba Cloud International. „Jsme potěšeni, že můžeme spolupracovat se společností Arrow, neboť jako distributor poskytuje prvotřídní služby, účinně podporuje rozvoj cloudových technologií a má výborné lokální znalosti. Budeme společně pracovat na tom, abychom usnadnili co nejvíce regionálním a lokálním obchodním partnerům cestu směrem ke cloudu a datové inteligenci.“

Související články

Leave a Comment